wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.


wolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
lipiec 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Taniec na Open'er Festival

[02.07.2005] Dwie polskie grupy taneczne zagrają na Open'er Festival w Gdyni, jednym z największych koncertów muzycznych organizowanych w tym roku w Polsce. Obok gwiazd muzycznych, takich jak: Fatboy Slim, Lauryn Hill, Snoop Dogg, Underwold, Faithless, Cypress Hill, Massive Attack, Moby na scenie teatralnej wystąpią Good Girl Killer i Teatr Okazjonalny. Współorganizatorem tych dwóch występów jest wolna strefa.

Good Girl Killer pokaże 9 lipca (namiot festiwalowy, godz. 18.00) multimedialny spektakl taneczno-muzyczny "Good Girl Killer" w nowej, dynamicznej wersji. Teatr Okazjonalny wystąpi w ulicznej paradzie teatrów 8 lipca (godz. 16-18.00, Skwer Kościuszki), podczas której wystawi spektakl "Carpet Show".

Dodatkowe informacje

Good Girl Killer "Good Girl Killer" - Co mogą razem stworzyć ludzie z pokolenia lat 70.? Czy są przesiąknięci czasami, które bezpowrotnie minęły? Formacja Good Girl Killer spotyka się na scenie uzbrojona w magnetofon (rocznik 1983), by pokonać historię i wciągnąć nas w analogowy świat pełen gadżetów. "Pokolenie kasety magnetofonowej nie jest pozbawione uczuć wyższych. Po prostu poznało smak zacierania granic. Łączy je poczucie wspólnoty w rozstaniach i powrotach - stąd banał, wzruszenie i ekstatyczne przeżywanie, stąd estetyka ciach-trach i popartowski symbolizm: podczas gdy w tle huczy miasto, cyrk zamienia się w trans, kosmos dotyka ulicy i odbity jak od trampoliny magnetycznej taśmy zabiera i usuwa ze sobą całe zło na ziemi". Grzegorz Welizarowicz

GGK w 2004 r. założyli: Zibi Bieńkowski, Magda Jędra z multimedialnego teatru tańca PLASTIYQUE dod wraz z muzykiem Grzegorzem Welizarowiczem i tancerką Anną Steller.

Teatr Okazjonalny "Carpet Show" - Dywan - tkanina o grubym splocie przeznaczona dla wygody użytkownika. Izoluje od twardego podłoża i pozwala miękko stanąć w rzeczywistości. Intymnie zawęża przestrzeń zachęcając do bliskości. Ale tez ogranicza i powoduje różnorakie interakcje. Do przekroczenia granic w spektaklu ulicznym "Carpet Show" zachęca widzów Teatr Okazjonalny założony w 1998 r. przez zawodowych tancerzy Joannę Czajkowską i Jacka Krawczyka. Od czerwca 2004 r. siedzibą Teatru Okazjonalnego jest Sopocka Scena OFF de BICZ.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © Open'er Festival, opublikowane za zgodą Open'er Festival

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony archiwalnej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone