wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.


wolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
lipiec 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Finał Festiwalu FETA w Gdańsku

[15.07.2005] Przed nami występy jednej z tanecznych gwiazd IX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA w Gdańsku (festiwal trwa od 9 do 17 lipca). Motywem przewodnim dziewiątej odsłony Fety są spektakle oparte na autorskiej muzyce wykonywanej na żywo. Doświadczenie wyniesione z poprzednich festiwali pokazuje jak niesamowicie żywiołowo odbierane są spektakle wykorzystujące żywe instrumenty. W tym roku na Fecie występują teatry z 11 krajów. Po raz pierwszy na festiwal zaproszono teatry z Belgii, Finlandii oraz Serbii i Czarnogóry. Polski taniec reprezentowali Polski Teatr Tańca ("Walk@ karnawału z postem") i Teatr Okazjonalny ("Carpet Show", dziś o godz. 17.00, Długi Targ, Gdańsk). Wśród gwiazd tanecznych znalazły się teatry Oplas (Włochy) i Senza Tempo (Hiszpania). Włoski teatr tańca Oplas, inaugurował Festiwal spektaklem "Carmen" Bizeta. Zakończy go Senza Tempo (16 i 17 lipca, godz. 19.00 plac Kobzdeja, Gdańsk).

"El bosque de Marcela"
reżyseria : Inés Boza
występują: Viviane Calvitti, Monica Muntaner, Carlos Mallol, Abraham Hurtado, Felix Santana
kostiumy: Miriam Compte

Jedno z najnowszych przedsięwzięć grupy Senza Tempo, "El bosque de Marcela" to spektakl przeznaczony ewidentnie dla widza dorosłego! Zwykła dziecięca gra jest tylko pretekstem do bardzo wysublimowanego erotycznie i frywolnego spektaklu. Dorosłe kobiety i dorośli mężczyźni bawią się w ogrodzie przeznaczenia, aby krótko po tym wszcząć bunt. Oryginalna choreografia przygotowana przez Inez Boza (znana widzom FETY z tytułowej roli w spektaklu Lazurd), przykuwa uwagę widza i na długo zostaje w pamięci.

Senza Tempo - teatralno-taneczna grupa Senza Tempo (Hiszpania) jest zespołem z "katalońskiego zagłębia teatralnego". Stworzyli ją w 1990 r. tancerka Inés Bonz i aktor Carlos Mallol, którzy spotkali się po raz pierwszy na warsztatach prowadzonych przez członków słynnej grupy Piny Bausch. Czerpiąc z tych doświadczeń, stworzyli własny, nowy i niezwykle poetycki język, bardzo różny od tego, który dominuje na światowych scenach tańca. Sytuując się pomiędzy teatrem, tańcem i życiem, poszukują takich środków przekazu, które byłyby zdolne wziąć w niewolę widzów wraz z ich emocjami i przenieść w intymny świat wyobraźni. Bawią się logiką rodem z poezji, wciąż zaskakują widzów czymś niespodziewanym i nieoczekiwanym, przeplatając to wszystko subtelnym humorem. Ich spektakle wprawiają widzów w oszołomienie. Chcą nas nimi uwodzić, poruszać i prowokować, a wszystko po to, byśmy mogli przenieść się w świat naszej fantazji.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony archiwalnej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone