wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.


wolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
lipiec 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Taniec wśród Kultur Świata

[18.07.2005] Festiwal Kultur Świata odbędzie się w Gdyni w dniach 9 - 10 września. 9 września muzyczną część Festiwalu zainauguruje koncert kameralny w gdyńskim klubie muzycznym UCHO (Klubie Festiwalowym), podczas którego zaprezentują się artyści - obcokrajowcy zamieszkali na stałe w Trójmieście oraz rodzimi muzycy polscy tworzący wspólne projekty z artystami zagranicznymi. 10 września 2005 r., w godzinach przedpołudniowych, odbędzie się debata intelektualna pt. Odzyskiwanie wolności, w której ludzie kultury z różnych stron świata, mający różne doświadczenia, będą dzielić się refleksjami na temat odcieni wolności. Spotkanie to ma ukazać wielowymiarowość współczesnego odczytania słowa solidarność, przede wszystkim jako ofiarnej życzliwości, świadczonej w momencie próby, w czasie zagrożenia wspólnego dobra, jakim jest wolność. Zniewolenie jednostki i zbiorowości, ich uwikłanie w system najpełniej pozwala zrozumieć sztuka - to ona dostrzega stałą obecność polityki w życiu społeczności poddanych opresji. Rozmowy dotyczyć będą między innymi daru wolności i jego granic, roli kultury w wyzwoleniu, dialogu w procesie demokratycznych zmian.

Swój udział w Festiwalu zadeklarowali m.in.: urodzony w Teheranie muzyk Jahiar Azim Irani, który w Polsce przebywa od 1997 roku, w Gdyni wystąpi z Jahiar Group; Mamadou Diouf - djembista, wokalista z Senegalu, od 20 lat mieszkający w naszym kraju, wystąpi z zespołem Tam Tam Project; Jose Torres pochodzący z Kuby - wirtuoz instrumentów perkusyjnych, występuje od 20 lat na scenie polskiej, współpracuje z wieloma gwiazdami estrady, jest założycielem pierwszej w Polsce orkiestry salsowej Salsa Tropical; Milo Kurtis - multiinstrumentalista, Grek z pochodzenia, dla którego Polska stała się miejscem pobytu, w Gdyni wystąpi z zespołem Drum Freaks, oraz grupa Ikenga Drummers, której założycielem jest pochodzący z Nigerii Larry Okey Ugwu. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się koncert pochodzącej z Londynu jamajskiej grupy Twinkle Brothers, której towarzyszyć będzie góralska kapela Trebunie Tutki. Oba zespoły spotkały się po raz pierwszy w 1991 roku, kiedy to powstał pomysł połączenia jamajskiej tradycji, roots reggae z tradycyjnym repertuarem góralskim. Wspólna płyta "W Sherwood" stała się trzecim albumem dziesięciolecia World Charts Europe EBU.

Do udziału w Festiwalu organizatorzy zaprosili również tancerzy. Pokazy tańca indonezyjskiego, afrykańskiego, salsy oraz form takich jak hip hop będą prezentowane w klubach muzycznych Gdyni. Szczególnie atrakcyjną formą zaproszenia na koncert w dniu 10 września będzie barwny korowód artystów ulicami Gdyni, zwłaszcza, że wśród gości silną grupę stanowią zespoły taneczne (Jose Torres) i bębniarze (m.in. Ikenga Drummers).


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony archiwalnej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone