wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl
Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.pl


wolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
wrzesień 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Anka Jankowska - warsztaty

[26.09.2005] Eferte zaprasza na warsztaty z Anką Jankowską (Theatregroup Trava) pt.: "Ruch, taniec i głos na scenie". Warsztaty odbędą się w DWP w Warszawie (al. Niepodległości 141) w dniach 1-2 października oraz 8-9 października (w godz. 10.00 - 14.00). Kontakt: tel. 0 606 877 606.

Opis warsztatów

Ciało i głos stanowią integralną całość - są podstawą warsztatu każdego aktora. Podczas warsztatów student wraz z nauczycielem będą podejmować trud odnalezienia oryginalnego i bardzo osobistego połączenia tych dwóch elementów. Nie istnieje głos brzydki i ładny, istnieje tylko głos ciekawy. Każde ciało w ruchu może stać się interesujące na scenie. Poszczególne elementy warsztatu będą poświęcone następującym zagadnieniom:
techniki teatru Odin: Jak się "powiększyć", tak, aby wypełnić całą przestrzeń?
własne techniki sceniczne: Jak przykuć uwagę widza i go zaskoczyć?
techniki Carlosa Castanedy: Jak poprzez świadomość ciała zintensyfikować emocje?
techniki Carlosa Castanedy: Jak korzystać w pracy scenicznej z własnych snów i podświadomości?
techniki emisji głosu (stosowane m.in. przez Olgę Szwajgier)
wschodnie medytacje i specyficzna mowa ciała
Łącząc elementy tańca nowoczesnego, teatru ruchu, różnych technik pracy z głosem oraz wschodnich praktyk scenicznych warsztat pomoże stworzyć studentom nowe, nie imitacyjne formy istnienia w przestrzeni scenicznej.

Theatregroup Trava założony został w 1998 roku na bazie współpracy dwóch niezależnych performerek: Heini Nukari z Finlandii i Anny Jankowskiej z Polski. Pozytywne recenzje na temat przedstawień grupy Trava ukazały się m.in. w prestiżowych dziennikach: Berliner Zeitung, Frankfurter Allgemaine Zeitung, die Tageszeitung oraz w najważniejszym dla sceny tanecznej miesięczniku Ballet Tanz International Aktuell. Trava wystawia swoje przedstawienia głównie w Europie Zachodniej - ostatnie trasy teatralne obejmowały następujące kraje: Hiszpania (Madryt, Bilbao), Estonia (Talin), Portugalia (Lisbona), Jugosławia (Belgrad), Kanada (Montreal), Wielka Brytania (Cardiff), Luksemburg (Luxemburg), Niemcy (Berlin), Austria (Wiedeń), Szwajcaria (Lucerna), Francja (Istres). Nukari i Jankowska występowały kooperuje i współpracuje z centrum sztuki współczesnej Podewil i teatrem Sophiensaele w Berlinie, pokazywała swoje spektakle m.in. w Greifswaldzie, Magdeburgu, Stuttgarcie, Berlinie, na prestiżowych festiwalach Tanz Platform Deutschland (Lipsk), TanzFest - Tanz im August w Berlinie, Raw-tempel w Berlinie, na Brams Festival w Belgradzie, w Theater des Augenblicks w Wiedniu, na Festiwalu Kalinka w Poczdamie, Tanztage Festival w Pfefferbergu w Berlinie, w Sophiensaele w Berlinie. W Polsce Theatregroup Trava można było zobaczyć na Dance Explosions w Gdańsku, Anex Solo Festival w Warszawie, festiwalu body_mind w Warszawie, na Międzynarodowych Lubelskich Spotkaniach Teatrów Tańca w Lublinie, podczas Republiki Tańca w Warszawie. Trava swoje prace pokazała w Teatrze Gugalander w Katowicach, Teatrze Małym w Warszawie, Teatrze Studio w Warszawie, na festiwalu Sztama w Olecku oraz podczas Dnia Fińskiego w Warszawie. Od 2000 roku wszystkie spektakle teatru są wzbogacone przez ścieżkę dźwiękową z oryginalną muzyką autorstwa Nukari i Jankowskiej ("Hahmomania" - eksperymenty dźwiękowe z pogranicza możliwości ludzkiego głosu, "No Time for Wasa" - piosenki rapowe, "Tonic" - piosenki inspirowane muzyką punk i rock).


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony archiwalnej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone