wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl
Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.pl


wolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
wrzesień 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Joan Laage w Krakowie

[26.09.2005] W październiku wraca do Krakowa Joan Laage. 6 października będzie występować w ramach festiwalu dla kobiet Progressteron (godz. 20.00, Cafe Młynek, Kraków). Laage poprowadzi również warsztaty butoh "Tchnąć ducha w ciało". Termin warsztatów: 8 października, godz. 9.00-12.00 (ul. Mikołajska 2, Kraków); liczba osób w grupie: 20, wymagana rezerwacja miejsca; cena: 40 zł. Laage pokaże performance "Sukienka" i "Garnitur". Specjalna cena biletu dla uczestniczek Festiwalu: 5 zł. Cena biletu normalnego: 10 zł. Kontakt: tel. (0-12) 433 78 21.

Joan Laage - Przeniosła się do Krakowa w grudniu 2004 r. Uczy w Artystycznej Szkole Choreografii Scenicznej. Do Polski przyjeżdżała już wcześnie ze swoimi spektaklami w 1996, 2000 oraz 2004r. Obecnie związała się artystycznie z perkusistą Tomkiem Chołoniewskim. Studiowała w mistrzowskiej klasie Butoh Kazuo Ohno i Yoko Ashikawa w Japonii, występowała w grupie Ashikawy. Potem przeniosła się do Seattle i Washingtonu, gdzie w 1991 r. założyła grupę Dappin Butoh.

Opis warsztatów:

Ucieleśnianie ducha ujawnia wiele niekończących się pytań. Czym jest życie? Jaka jest kondycja ludzkości? Czym jest ciało? Redukcja powłoki cielesnej i upłynnienie naszego ego oraz transformacja są podstawą Butoh. Skoncentrujemy się na zaślubinach umysłu, ciała i wyobrażeń w obrębie a-estetyki specyficznej dla Butoh poprzez proces równoczesnego odkrywania i kreowania ciała mocą umysłu. Rozpoznamy, że ciało jest nośnikiem antycznej historii i świadomości ciała na poziomie komórkowym, poszukamy splotów naszej jaźni indywidualnej oraz uniwersalnej. Ciało zostanie zdekonstruowane, aby ujawnić uniwersalne "ja" i wyeksponować nasze pierwotne korzenie poprzez wzmaganie naturalnego ciała po tym, jak ponownie stworzymy nasze jestestwo podczas odświeżającej podróży naszej indywidualności. Doświadczymy naszego ciała jako płodu, będziemy wzrastać a potem kurczyć się, aż staniemy się pojedynczą komórką odkrywającą swój genotyp. Ten "oddech w worku" zacznie nasycać się wodą, aż ciało stanie się "naczyniem pełnym wody". Będziemy kontynuować transformacje pojedynczego elementu, aż po następne świadome oddechy i energię... ziemi, kamienia, powietrza, wody... rozpoznając zmiany gęstości i struktury komórek, zaczniemy odkrywać balans podstawowych sił naszego wnętrza oraz otaczającej nas cielesnej powłoki. Gdy odwrócimy naszą świadomość od grawitacji, rozpoczniemy pracę z "wiszącym ciałem". Ciałem, które jest podwieszone i poruszane przez niewidzialne nitki. Będziemy rozwijać proces rozwarstwiania poprzez konstruowanie wyobrażeń pochodzących z natury oraz człowieka (poprzez obrazy i słowa) tak, aby przejść z chaosu w formę.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony archiwalnej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone