wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Michael Clark Company w Polsce

[11.10.2005] Do Polski przyjeżdża jeden z najciekawszych awangardowych brytyjskich zespołów tańca współczesnego - Michael Clark Company. Wystawi spektakl "O" w dniach 15, 16, 17 listopada w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Spektakle w Warszawie odbędą się tuż po światowej premierze przedstawienia, która będzie miała miejsce w dniach 1-5 listopada 2005 r. w Barbican Theatre w Londynie. Michael Clark Company przyjeżdża na zaproszenie British Council i Teatru Dramatycznego. Kontakt: (0-22) 656 68 44.

"O" - przedstawienie stworzone do utworu Igora Strawińskiego "Apollo" - to nowa interpretacja produkcji Michaela Clarka z 1994 roku (spektakl z 1994 r. nosił ten sam tytuł). "O" jest pierwszą częścią trylogii do trzech nowatorskich kompozycji Igora Strawińskiego. W roku 2006 będziemy świadkami realizacji drugiej części, nowej wersji "Mmm...", inspirowanej "Świętem Wiosny". I wreszcie, w 2007, możemy się spodziewać zupełnie nowej produkcji, która powstanie na podstawie baletu "Les Noces." Premiera każdego z trzech przedstawień będzie miała miejsce jesienią, podczas sezonu teatralnego w londyńskim teatrze Barbican, przed wyjazdem grupy na tournée po Wielkiej Brytanii i po świecie. W 2007 roku w trasę wyruszą razem wszystkie trzy części projektu.

"O"
Michael Clark Company
choreografia: Michael Clark
światło: Charles Atlas
scenografia: Michael Clark and Steven Scott
kostiumy: Steve Stuart and Michael Clark

Doprowadziwszy taniec do dionizyjskiego ekstremum, Clark powrócił do początków swojej pracy twórczej i w 1994 roku stworzył spektakl "O", który zyskał powszechne uznanie krytyki. Nowa wersja "O" ( w pierwotnym wykonaniu Clarka i czterech tancerzy) została podzielona na dwie części, gdzie jedna jest niemalże przeciwieństwem drugiej. Produkcja "O" dla Barbican Theatre jest ostateczną wersją "Apollo" do muzyki Strawińskiego. Z wrażliwością i szacunkiem do oryginału Balanchine'a, spektaklu produkcji New York City Ballet, Clark podejmuje temat pełni, która przechodzi w pustkę, nicości stającej się wszechświatem, zmiany przestrzeni negatywnej w przestrzenią pozytywną. Wszystko to, by stworzyć zupełnie nowe ramy dla "O" - jego punktu zerowego.

"Wdzięk w mowie ruchów Clarka przyprawia oko i umysł o dreszcz emocji... Jestem pełen uznania dla tego pięknego i przekonującego dzieła sztuki".
"The Financial Times"


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © Jake Walters/Michael Clark Company
publikacja za zgodą British Council

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony archiwalnej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone