wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Alejandra Mantinan & Gabriel Missé w Pasja Tango

[19.10.2005] 20-21 października w Fabryce Trzciny (ul. Otwocka 14) w Warszawie odbędzie się festiwal Pasja Tango. Pierwszego dnia zobaczymy koncert światowej sławy orkiestry Color Tango (Buenos Aires), po koncercie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii "IMPRESJE O TANGU, cz. I Buenos Aires" Stanisława Markowskiego oraz wystawy "NIEWIDOCZNY DIALOG - rozmowa gestów i emocji" Agaty i Piotra Hajkowskich oraz Krzysztofa Cichońskiego i Michała Hermana. W trakcie koncertu zatańczą: Alejandra Mantińan i Gabriel Misse (Buenos Aires). A 21 października podczas milongi (wieczoru tanga argentyńskiego) tancerze z całej Polski i z zagranicy tańczyć będą do muzyki na żywo w wykonaniu Color Tango.

Color Tango - Orkiestrę założył w 1989 roku Roberto Alvarez (pierwszy bandoneonista i aranżer w orkiestrze Osvaldo Pugliese) gromadząc wokół siebie aranżerów i kompozytorów z innych znanych zespołów. Ich debiut miał miejsce w Holandii, gdzie podczas tournee nagrali swoja pierwsza płytę. Od tego czasu orkiestra regularnie koncertuje na całym świecie. W ich dorobku jest już siedem płyt. Prezentują głównie styl Osvaldo Pugliese często wykonując znane i nieznane kompozycje zespołu słynnego maestro.

Alejandra Mantinan & Gabriel Missé - jedna z najsłynniejszych par tancerzy tanga na świecie. Zachwycają publiczność swoim niepowtarzalnym stylem. W tańcu łączą wybitne umiejętności z głębokimi emocjami, technikę z wirtuozerią

Alejandra należy do niewielu młodych tancerek o tak dużym doświadczeniu. W dzieciństwie, wykształcona w tańcu klasycznym, rozpoczęła lekcje tanga pod okiem Antonia Todaro i Juana Carlosa Copesa (pierwszych nauczycieli tanga w Buenos Aires po okresie przerwy lat sześćdziesiątych). Dziś tańczy tango już 20 lat. Jest znana jako wieloletnia gwiazda spektaklu Tango Pasión oraz wielu pokazów z takimi artystami jak Mariano Mores czy orkiestra Color Tango. Wieloletnie doświadczenie, precyzja, doskonała technika i piękno ruchu uczyniły z niej cenioną tancerkę i choreografa o międzynarodowej sławie.

Gabriel mając 4 lata zaczął tańczyć tańce folklorystyczne, naukę tanga rozpoczął w wieku lat ośmiu. Jego nauczycielami byli wielcy mistrzowie tanga: Miguel Angel Zotto, Osvaldo Zotto, Antonio Todaro oraz grono najznakomitszych milongueros złotego wieku tanga tańczących tango salon: Pepito Avellaneda, Portalea, Toto, Villarrazo i Turco Jose. Gabriel jest znany z kilku słynnych spektakli - Tangox2, Una Noche de Tango, Tangodanza. Technika jego tańca spotyka się z uznaniem i podziwem publiczności na całym świecie. Jego szeroka wiedza na temat dynamiki ciała, przykładanie uwagi do szczegółów oraz mistrzowski styl autentycznego argentyńskiego tanga robi niezapomniane wrażenie.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony archiwalnej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone