wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Lekcje u Joan Laage

[10.11.2005] Warsztaty "Uwolnij umysł - ciało ruch" - teoria ruchu Labana i podstawy Bartenieffa prowadzone przez Joan Laage odbędą się 3 i 4 grudnia w Krakowie. Program warsztatów (10 godz.) obejmuje teorię i wzory ruchu, naukę jego obserwacji oraz improwizację, na bazie której będą tworzone krótkie frazy ruchowe. Efektem tego będzie zwiększenie sprawności i ekspresji tańca. Zdobyte umiejętności mogą być również przydatne w tworzeniu choreografii, nauczaniu tańca oraz występowaniu. Zajęcia skierowane są do: nauczycieli i adeptów tańca, psychologów, fizykoterapeutów oraz wszystkich tych, którzy chcą poznać i lepiej zrozumieć swoje ciało i ruch oraz rozwinąć osobistą ekspresję. W warsztatach mogą brać udział osoby nie posiadające doświadczenia w tańcu.
Warsztaty odbędą się 3-4 grudnia w godzinach 10.00-15.00 w sali szkoły jogi Sadhana, ul. Bałuckiego 9 w Krakowie. Cena: 150 zł. Kontakt: tel. 0 692 131 496 lub (0-12) 42 73 292.

Rudolf von Laban (1879-1958) - węgierski tancerz, choreograf i teoretyk tańca. Analiza Labana jest językiem, strukturą służącą do opisania, analizowania i zrozumienia ruchu opartego na czterech aspektach: kształt, siła, przestrzeń, ciało.

Irmgard Bartenieff (1900-1981) - niemiecki tancerz, choreograf, terapeuta, uczeń Labana. Podstawy Bartenieffa są serią prostych ćwiczeń mających na celu rozwinięcie świadomości i połączeń w ciele i poprawienie koordynacji i sprawności.

Joan Laage - amerykańska tancerka, choreograf i pedagog. Posiada certyfikat Analizy Ruchu Labana i Podstaw Bartenieffa. Doświadczenie zdobywała również na Florida Dance Festival, w Instytucie Naropa, Instytucie Labana i Bartenieffa w Nowym Jorku oraz asystując w programie Integrated Movement Studies w Seattle. Prowadzi zajęcia z choreografii scenicznej i kompozycji tańca w Artystycznej Alternatywie w Krakowie.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone