wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty tańca klasycznego i współczesnego

[10.11.2005] Krakowska Fundacja Kultury Baletowej oraz Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa zapraszają na Warsztaty tańca klasycznego i współczesnego, które odbędą się w dniach 15-22 lutego 2006 r. w Krakowie. W programie warsztatów w grupach dla początkujących i zaawansowanych znalazły się następujące techniki: taniec klasyczny, metoda Marty Graham oraz jazz. Wśród prowadzących są: m.in. Svetlana Gaida, Jurij Mielnikow, Anna Krzyśków. Zajęcia odbywać się będą w Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej (ul. Dietla 70, Kraków). Cena: 210 zł za jedną technikę (8 zajęć, codziennie po 1 godz. 20 min.). Organizator: Krakowska Fundacja Kultury Baletowej (jest organem prowadzącym szkoły) i Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa o uprawnieniach szkoły publicznej. Kontakt i zapisy: tel. (0-12) 421-57-66.

Svetlana Gaida - Założyciel Krakowskiej Fundacji Kultury Baletowej, dyrektor i wiodący pedagog Krakowskiej Zawodowej Szkoły Baletowej. Pomysłodawca i organizator międzynarodowych przedsięwzięć m.in. Międzynarodowych Spotkań Uczniów Profesjonalnych Szkół Baletowych tzw. Lata Baletowego, Krakowskich Impresji Baletowych, Prezes Krakowskiej Fundacji Kultury Baletowej w Krakowie.

Svetlana Gaida (ur. 03.08.1951 r.) Gomelis - Białoruś. W 1961r. - rozpoczęła naukę w Szkole Baletowej w Mińsku (jako uczennica tańczyła główne role w spektaklach "Dziadek do orzechów", "Pachita"). W 1969 r. - po ukończeniu Państwowej Szkoły baletowej w Mińsku (pedagog N. Młodzińska - uczennica A. Waganowej) debiutowała na scenie Opery Narodowej w Wilnie jako I solistka w roli Maszy z "Dziadka do orzechów". Stworzyła postacie pełne wdzięku i gracji, wyróżniające się bardzo dobrą szkołą, wspaniałą techniką taneczną oraz głębokim artystycznym talentem. Tańczyła główne role w klasycznym i współczesnym repertuarze, m.in. "Giselle", "Śpiąca królewna","Jezioro łabędzie", "Esmeralda", "Korsarz", "Anna Karenina", "Zjawy". Szczególnie uwielbiała tańczyć dla najmłodszych widzów ("Kopciuszek", "Śnieżka"). Od 1973 r. była pedagogiem i choreografem w Państwowej Szkole Baletowej w Wilnie. Od 1978 r. zajmowała się także choreografiami w artystycznej i sportowej gimnastyce.Odpowiadała za kształt artystyczny wielu widowisk realizowanych w telewizji i salach koncertowych. Prowadziła zajęcia z solistami baletu oraz w klasie mistrzów w Operze Narodowej w Wilnie.

Od 1985 r. będąc solistką baletu podjęła studia w Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej (GITIS) w Moskwie (w 1990 r. - ukończyła studia z wyróżnieniem). Po wieloletniej pracy na scenie poświęciła się tylko pracy pedagoga i choreografa. Od 1991 r. - w Państwowej Szkole Baletowej w Gdańsku, gdzie prowadziła zajęcia z tańca klasycznego, charakterystycznego, metodykę nauczania tańca klasycznego i charakterystycznego dla pedagogów, przygotowywała repertuar, w tym także dyplomowy i konkursowy. Jednocześnie pełniła funkcję głównego metodyka szkoły. Pedagog, choreograf w Państwowej Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

W 1997 r. Svetlana Gaida została kierownikiem baletu i choreografem w Operze Krakowskiej. W 1999 r. - założycielka prywatnej Krakowskiej Zawodowej Szkoły Baletowej. W tym roku powstał Dziecięcy Teatr Baletu, pierwsze przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka w tańcu i siedmiu odsłonach" (muzyka B. Pawłowskiego, w choreografii i reżyserii S. Gaidy). W 2000 r. - w uznaniu zasług dla założycielki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadało Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej uprawnienia szkoły publicznej. W tym roku Gaida zorganizowała również Międzynarodowe Spotkania Uczniów Profesjonalnych Szkół Baletowych I Lato Baletowe. W 2002 r. założyła Krakowską Fundację Kultury Baletowej w Krakowie. Fundacja stała się organem prowadzącym szkołę. Jednym z głównych celów fundacji i marzeniem założycielki jest utworzenie profesjonalnego zespołu baletowego w Krakowie - Teatru Baletu, przygotowanie kadry dla Opery Krakowskiej.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone