wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Audycja do Projektu Warsztatowego "X= taniec> aktorstwo> śpiew" - Warszawa

[14.11.2005] W ramach Projektu DCX w Warszawie 20 listopada odbędzie się audycja do Projektu Warsztatowego "X= taniec> aktorstwo> śpiew". Jest to drugi, odbywający się w ramach Projektu DCX, projekt intensywnej pracy warsztatowej. Pierwszy, "Ja twórca. Mówiące ciało", zrealizowany został w sezonie 2004 - 2005 pod kierownictwem Teatru Bretoncaffe. Praca odbyła się w dwóch etapach (luty-kwiecień: część I; maj-czerwiec: część II) w ODT i Domu Pracy Twórczej w Jagniątkowie. Na koniec każdego z etapów w Ośrodku Działań Twórczych odbył się pokaz pracy.

Projekt " X=" jest 7 dniowym programem warsztatów. Zajęcia odbywać się będą w dniach 23-25 listopada 2005 oraz 27-30 listopada 2005 w Ośrodku Działań Twórczych w Warszawie (ul. 1 Sierpnia 36 a), w godzinach od 11.00- 16.00 (wyjątek- 27.11. godz. 17.00- 21.00). W projekcie wziąć udział może maksymalnie 12 osób. Praca zakończy się pokazem, który odbędzie się 4 grudnia 2005 r. w Ośrodku Działań Twórczych (próba generalna 3 grudnia), na koniec ostatniego cyklu warsztatów (Taniec > muzyka i śpiew) w ramach aktualnej edycji Projektu DCX. Uczestnicy Projektu " X= " wyłonieni zostaną w drodze audycji.

Program kierowany jest do osób poszukujących możliwości rozwoju w obszarze sztuk performatywnych. Do udziału zapraszamy osoby (nie tylko tancerzy), którym zależy na poszerzaniu swoich "obszarów kreatywności", rozwijaniu się, chcących w przyszłości kontynuować swoją drogę twórczą. Tych, którzy nie chcą ograniczać się w pracy wyłącznie do jednej dziedziny sztuki, ale także wykraczać na jej peryferia. Kontakt: tel. (0-22) 868 02 01, 0 695 64 09 09

Termin i zasady audycji:

Audycja do Projektu ''X=" odbędzie się 20 listopada 2005 r. w godzinach 10 - 14.30 w Ośrodku Działań Twórczych. Audycja jest bezpłatna. Eliminacje będą miały formę warsztatów - chętni do udziału w projekcie biorą udział w dwóch zajęciach odbywających się w ramach warsztatów DCX taniec > peryferia (koszt całych warsztatów - 100 zł). Podczas zajęć na sali obecni będą Aiden Condron i Anna Godowska, którzy zadecydują o wyniku audycji. Integralną częścią przesłuchania jest rozmowa kwalifikacyjna.

Harmonogram przesłuchań:

godz. 9.45 - spotkanie uczestników audycji w holu ODT
godz. 10.00 - 12.00 - technika tańca współczesnego/improwizacje - świadomość ciała, prowadzenie: Anna Godowska
godz. 12.00 - 14.30 - peryferia: świat - głos - ruch, prowadzenie: Sławomir Krawczyński, Dominik Strycharski
godz. 15.00 - 16.00 - rozmowy kwalifikacyjne
godz. 20.00 - ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie

Informacje o warsztatach

Warsztaty poprowadzą: Aiden Condron (Irlandia) i Anna Godowska (Polska). Udział w warsztatach Projekt " X= " jest bezpłatny.

W ramach Projektu "X= " odbędą się warsztaty obejmujące: taniec współczesny i inne techniki pracy z ciałem, wokal: praca z pieśniami i tekstem, techniki aktorskie.

Aiden Condron - aktor, reżyser, pedagog. Wykształcenie aktorskie zdobył w Guildhall School of Music and Drama (Londyn), oraz w Konserwatorium Muzyczno - Aktorskim w Dublinie, gdzie dwukrotnie został uhonorowany Nagrodą im. Brendana Smitha za wybitne osiągnięcia aktorskie. Od momentu uzyskania dyplomu pracował w wielu obszarach teatru, jako aktor, nauczyciel oraz reżyser. Doświadczenie aktorskie zdobywał zarówno w Irlandii, jak i zagranicą. Jego role, takie jak Clova "Końcówce" Becketta wystawianej w Los Angeles, Angela w "Miarce za miarkę" Szekspira, Sordida w "Kobiety strzeżcie się kobiet" światowej sławy Howarda Barkera (spektakl uzyskał specjalną pochwałę autora), spotkały się z uznaniem krytyki. W roku 2000 Aiden został nominowany do nagrody dla Najlepszego Aktora Drugoplanowego (Best Supporting Actor) przez Irish Times/E.S.B. Theatre Awards za jego kreację Marca Antony w "Juliuszu Cezarze". Ostatnie projekty teatralne, w których Aiden brał udział to m.in. "Mansfield Park" (gościnnie dla Teatru Rattleberg), "O myszach i ludziach" w The New Theatre w reżyserii laureata nagrody Obie (Obie Award) Tima Mc Donnella, "Król Lear" wyreżyserowany przez Alana Stanforda dla Second Age Theatre Company, oraz "Alone It Stands", sztuka napisana i wyreżyserowana przez Johna Breena, uhonorowanego nagrodą Irish Times/E.S.B. Theatre Award. Ostatnie role telewizyjne i filmowe to m.in. praca na planie "Fair City" (Civil Action Special), "The Big Bow" I "On Home Ground" (R.T.E.), "Szeregowiec Ryan" (Dreamworks), "Writer's Fantasy" (Ton Productions), "Dead of Night" (Grove Films), "The Violent Bear It Away", oraz "Revenge" (Pose Productions). Aiden jest także doświadczonym nauczycielem, pracującym w wielu obszarach sztuk performatywnych. Uczył sztuki teatru dzieci, pracował z osobami z trudnościami w nauce, trenował profesjonalnych aktorów. Wykładał w większości Szkół Teatralnych w Dublinie, m.in. w The Gaiety School of Acting, Ringsend Technical Institute (studia teatralne), oraz w Liberties College (Bull Alley). W 1998 roku Aiden nauczał aktorstwa w ramach zaprojektowanego przez siebie i stworzonego dla The World Traveller's Organization (Mediolan, Włochy) programu "Drama Through English". Aiden wyreżyserował wiele spektakli (m.in. dzieła Becketta, Szekspira, Lorci, Pirandello), które okazały się sukcesem. W styczniu 2002 założył nervousystem, którego obecnie jest dyrektorem artystycznym. Jest to niepowtarzalna grupa teatralna, pod względem ideologii, struktury i celów nieporównywalna z żadnym innym teatrem w Irlandii. Prawie od czterech lat nervousystem pracuje w pełnym wymiarze godzin, prowadząc badania teatralne. Grupa wypracowała już nowatorski, pod względem kompozycji i dramaturgii język, który pobudza wyobraźnię widowni, oraz przedstawicieli teatru w Irlandii i na świecie. Dla nervousystem, Aiden wyreżyserował spektakle "Fire Face" (na podstawie sztuk o Cuchullianie W.B. Yeatsa), oraz "Aversion", na podstawie własnych poszukiwań grupy.

Anna Godowska - tancerka, choreograf, pedagog tańca współczesnego. Studiowała pedagogikę kulturalno-oświatową na Uniwersytecie Warszawskim. Pośród jej doświadczeń artystycznych znalazły się choreografie solowe( m.in. w Choreographisches Centrum NRW w Essen), zespołowe, warsztaty tańca i codzienna praca pedagogiczna. Przez 6 lat uczyła tańca współczesnego w Studiu Taneczno- Aktorskim działającym przy szkole baletowej w Warszawie. Od 2003 roku prowadzi autorskie warsztaty " Podświadomość a ciało", organizowane w domu pracy twórczej w Jagniątkowie. Stworzyła projekt edukacyjno- artystyczny DCX- dance contemporary X, realizowany w Ośrodku Działań Twórczych w Warszawie. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Scena 96 i Katarzyną Kozyrą. W grudniu 2001 roku wraz ze Sławomirem Krawczyńskim( reżyser, dramaturg) i Dominikiem Strycharskim( muzyk, kompozytor) założyła Teatr Bretoncaffe. W 2005 roku była rezydentką w Centre National de la Danse w Paryżu. Poszukiwania Anny Godowskiej w obszarze tańca prowadzą równocześnie w wielu kierunkach, przekraczają podejście do tańca jako do zwykłej i fizycznej techniki pracy z ciałem, włączając w nie inspiracje i elementy metod pochodzących z innych dziedzin: psychologii, psychoterapii, praktyk duchowych.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone