wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Taniec w Poznaniu i Bytomiu

[17.11.2005] Na 18 listopada zaplanowano spektakle w Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu i Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu.

18 listopada o godz. 19.00 na Scenie Rozmaitości w Poznaniu Polski Teatr Tańca zaprezentuje wieczór w dwóch częściach: "Zefirum", chor. Virpi Pahkinen oraz "Wo-man w pomidorach", chor. Yossi Berg.

Podczas tego wieczoru PTT zaprasza widzów do wzięcia udziału w losowaniu nagród ufundowanych przez sieć sklepów "Piotr i Paweł" oraz niespodzianek. Dodatkowo w przerwie między spektaklami, każdy widz, który zgłosi się z pomidorem będzie mógł kupić tańszy bilet (za 10 zł) na następny spektakl Polskiego Teatru Tańca (15.12 2005). Kontakt: tel. (0-61) 852 40 08

18 listopada o godz. 19 00 w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu wystawiony zostanie spektakl ŚTT w choreografii Jacka Łuminskiego pt. "Czar zwyczajnych dni - sen świętego ". Na scenie wystąpią: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Eva Lackova, Korina Kordova, Eryk Makohon, Sebastian Zajkowski, Aleksander Kopański, Leszek Stanek.

"Jak wielu innych Polaków działających na polu sztuki, (Jacek Łumiński) optymistycznie patrzy w przyszłość, chociaż wpływy globalizacji, a w szczególności telewizji, napawają go obawą. Ten niepokój jest trzonem nowego spektaklu zespołu "Czar zwyczajnych dni. Sen świętego", który ukazuje nam przystojnego upadłego anioła z irokezem, ubolewającego nad brutalnością dzisiejszego życia i relacji międzyludzkich. Spektakl szokuje wiernych widzów zespołu nagłym odejściem od ekspresji tanecznej w angażującej widownię części, która jest satyrą na teleturnieje i telewizyjne reality shows, celującą także w bezmyślne reklamy. Ale wyrafinowana choreografia Łumińskiego ukazuje swoją bezsporną wartość w zawiłym, gwałtownym tańcu na zaprojektowanym przez niego wielopoziomowym rusztowaniu".
Lewis Segal, "Los Angeles Times", 23.10.2005


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone