wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Śląski Teatr Tańca - warsztaty

[23.11.2005] Śląski Teatr Tańca z Bytomia (ul. Żeromskiego 27) organizuje w dniach 25-27 listopada Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego. Poprowadzą je Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Korina Kordova, Sebastian Zajkowski i Leszek Stanek. Cena - 130 zł.

Informacje o prowadzących:

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie specjalizowała się w gimnastyce artystycznej. Przez sześć lat prowadziła zajęcia z dziećmi w Centrum Kultury we Wrocławiu. Od 1993 roku uczestniczyła w warsztatach tańca współczesnego organizowanych w całej Polsce. W 1995 roku dołączyła do grupy tancerzy Śląskiego Teatru Tańca. Zdobyła również dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadziła warsztaty taneczne zarówno w Polsce jak i za granicą, m.in.: w Filadelfii (USA), Swarthmore College (USA), Chelthenham (Wlk. Brytania). Na początku 2005 roku premierę miał spektakl "Omdlała sukienka", której jest choreografem.

Korina Kordova urodzona w 1978 w Brazylii, trenowała balet klasyczny, modern i współczesny w Sao Paulo, USA oraz Holandii. Od 1999 do 2001 studia teatralne z Grupo Tapa w Sao Paulo, studia dziennkikarskie. Współpracowała z Joao Andreazzi (Cie Corpos Nomades), Debora Salgueiro i Suzana Gomes. Od 2005 roku tancerka Śląskiego Teatru Tańca.

Sebastian Zajkowski od 10 roku życia (1987), przez 8 lat uczył się w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu. W latach 1995 - 2000 pracował w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Od 2000 roku jest tancerzem Śląskiego Teatru Tańca. W 2005 roku premierę miał spektakl "Środek Ciężkości", którego jest współtwórcą.

Leszek Stanek urodził się w 1981 roku w Świętochłowicach. W 2004 roku ukończył Studium Wokalno-Baletowe w Gliwicach. Tancerz, aktor, wokalista, w 2003 roku występował na scenie Teatru Muzycznego w Gliwicach ("Hello, Dolly" reż. Maria Startowa, "Footloose" reż. Maciej Korwin). Prowadził zajęcia z improwizacji przez ruch w Katowicach i Tychach (Teatr Mały). Uczestniczył w Dance Fashion Projekt podczas X Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu. Brał udział w warsztatach teatralnych dla tancerzy prowadzonych przez Terrego O'Reilly'ego oraz w projekcie "Teatr Świadectwa" jako asystent Teyi Sepinuck. Od 2004 roku tancerz Śląskiego Teatru Tańca ("7,5", "Wrzaskowisko", "Czar zwyczajnych dni - Sen Świętego" chor. Jacek Łumiński) oraz współtwórca spektaklu "Środek Ciężkości".


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone