wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.pl



wolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Good Girl Killer i warsztaty Godowskiej

[29.11.2005] Ośrodek Działań Twórczych, Stowarzyszenie Office Box DCX zapraszają na: Taniec > muzyka i śpiew. Projekt odbędzie się w Warszawie w dniach 2 - 4 grudnia 2005 r. 2 grudnia o godz. 21.00 w ramach Alternatywnej Sceny Promocyjnej Good Girl Killer wystawi multimedialny spektakl "Good Girl Killer". 3 i 4 grudnia w godz. 10.00 - 20.00 odbędą się warsztaty (projekt DCX): a w ramach nich także: projekcje wideo, jam taneczny i pokaz pracy warsztatowej uczestników projektu X= taniec > aktorstwo > śpiew. Kontakt: tel. (0-22) 868 02 01.
Patronat medialny: wolna strefa.

Sylwetki prowadzących warsztaty:

Magdalena Jędra - tancerka, choreograf, aktorka. Współpracowała z Gdańskim Teatrem Tańca, Joe Alter Dance Group, Made Inc., Teatrem Sfere, nad.or, Rafałem Dziemidokiem, Teatrem Patrz Mi Na Usta, Anną Steller. Współzałożycielka grupy PLASTIYQUE dod.- artystycznej formy przemieszczającej się swobodnie pomiędzy kreacją ruchu, dźwięku oraz wideo. Jest autorką wszystkich choreografii PLASTIYQUE dod. W swojej twórczości poszukuje wszystkiego, co nowe, całkowicie odrzucając stereotypowe myślenie o tańcu współczesnym i poszukując nowej relacji pomiędzy ekspresją ciała a tańcem. Jej spektakle zmuszają widza do interaktywnego uczestniczenia w tym, co dzieje się na scenie.

Zbigniew Zibi Bieńkowski - Muzyk, performer, twórca spektakli wizualnych i multimedialnych, realizator dźwięku. Założyciel śląskich zespołów muzycznych: G'ROY, URODZINY. Twórca zespołów muzyczno-wizualnych PROM oraz U nited W ith A ngels. Od 2000 roku związany z trójmiejską sceną muzyczną jako muzyk i realizator koncertów od strony dźwiękowej. W swoich solowych koncertach wykorzystuje mieszankę stylów (balansuje pomiędzy free jazzem, post rockiem, a współczesną muzyką improwizowaną i elektro z pogranicza "nowych brzmień"), brzmień gitary oraz elektroniki. Szczególną uwagę zwraca na barwę i natężenie dźwięku oraz atmosferę przestrzenną, jaką wywołuje podczas koncertu. Jako realizator dźwięku na stałe współpracuje z zespołem Kury. Z Magdą Jędrą założył grupę PLASTIYQUE dod, której działania skierowane są na twórczość w obrębie teatru ruchu, sztuk wizualnych, performance oraz eksperymentów muzycznych. W 2005 r. wraz z trójmiejskimi artystami stworzył formację Good Girl Killer.

Marcin Wortmann - Absolwent Policealnego Studium Jazzu na wydziale wokalistyki jazzowej przy Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Absolwent wydziału instrumentalnego (spec. skrzypce) Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Radomiu. Uczestnik wielu ogólnopolskich warsztatów tańca (Poznań, Warszawa) w technikach jazz i modern oraz ogólnopolskich i międzynarodowych mistrzowskich kursów wiolinistycznych. Jest także laureatem wielu festiwali piosenki. Od 5 lat związany z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, w którym grał w spektaklach "Miss Sajgon", "Piotruś Pan", "Grease", "Koty". Obecnie w "Tańcu wampirów" kreuje rolę Alfreda.

Anita Wach - tancerka tańca współczesnego i pedagog tańca. Przez pięć lat tańczyła w Śląskim Teatrze Tańca Jacka Umińskiego, jednym z niewielu w Polsce zawodowych teatrów tańca, którego tournée obejmowało występy w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Austrii, Rosji, we Włoszech i na Litwie. Na początku 2004 roku dołączyła do zespołu Teatru Bretocaffe. Studiowała pedagogikę i filozofię, prowadziła warsztaty tańca współczesnego w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii. W 2004 roku była rezydentką Centrum Choreograficznego Pact-Zollverein, Essen, Niemcy.

Patryk Zakrocki - Skrzypek, perkusista, animator warszawskiej sceny improwizowanej, kompozytor. Ukończył studia wyższe na wydziale filologii polskiej UW, studiował kompozycję u prof. B. Schaeffera, brał udział w Międzynarodowych Kursach Muzyki Współczesnej w Krakowie i Bystrzycy. Autor projektu Galimadjaz, meoma, EA, Tupika; współpracuje z zespołem Mitch&Mitch i międzynarodowym Improvisersensemble, pomysłodawca i kierownik artystyczny wielu projektów z zakresu sztuki performance. Opublikował, w Polsce i za granicą, 7 albumów płytowych i wiele pojedynczych utworów na rozmaitych kompilacjach. Tworzy muzykę do przedstawień teatralnych, filmów, słuchowisk radiowych i programów telewizyjnych. Prowadził zajęcia edukacyjne dla dzieci, warsztaty śpiewu alikwotowego

Program projektu:

Taniec > muzyka i śpiew
2 - 4 grudnia 2005 r.
Ośrodek Działań Twórczych
ul. 1 Sierpnia 36 a, Warszawa
tel. 868 02 01, 0 695 640909

02.12.05 (piątek), godz. 21.00
Spektakl Alternatywnej Sceny Promocyjnej:
Good Girl Killer "Good Girl Killer"
Bilety: 10 zł. (dla uczestników warsztatów wstęp wolny)

Warsztaty (projekt DCX):
03.12.05 (sobota)
10.00 - 12.00 taniec współczesny - technika, improwizacje do muzyki na żywo, prowadzenie: Magdalena Jędra, Zbigniew Zibi Bieńkowski
12.10 - 13.40 wokal, praca z głosem, prowadzenie: Marcin Wortmann
14.00 - 15.00 projekcje wideo (wstęp wolny)
16.00 - 18.00 technika tańca współczesnego, prowadzenie: Magdalena Jędra
18.15 - 20.15 JAM TANECZNY z muzyką improwizowaną na żywo, pod kierownictwem Patryka Zakrockiego

04.12.05 (niedziela)
10.30 - 12.45 taniec współczesny - improwizacje do muzyki na żywo, prowadzenie: Magdalena Jędra, Zbigniew Zibi Bieńkowski
13.00 - 14.30 wokal, praca z głosem, prowadzenie: Marcin Wortmann
16.00 - 18.00 Master class: technika tańca współczesnego, prowadzenie: Anita Wach
18.15 - 19.15 projekcje wideo (wstęp wolny)
19.30 pokaz pracy warsztatowej uczestników projektu "X= taniec > aktorstwo > śpiew" realizowanego w Ośrodku Działań Twórczych w dniach 23.11- 03.12.
Koszt udziału w warsztatach: 100 zł.

Good Girl Killer "Good Girl Killer"
Występują: Magda Jędra, Anna Steller, Zbigniew "Zibi" Bieńkowski, Grzegorz Welizarowicz
Choreografia: Magda Jędra, Anna Steller
Muzyka i sample: Zbigniew "Zibi" Bieńkowski, Grzegorz Welizarowicz

Zespół Good Girl Killer (Magdalena Jędra, Anna Steller, Grzegorz Welizarowicz, Zbigniew Bieńkowski, Szwoch) swym spektaklem składa hołd kasecie magnetofonowej, która obchodzi w tym roku swoje 40 urodziny, a zarazem, kończy swój żywot wycofaniem z produkcji. Good Girl Killer. GGK- spektakl/performance łączący taniec współczesny, oryginalną muzykę graną na żywo, sample oraz video projekcje. Estetykę spektaklu można określić jako osobisty i kolektywnie wynegocjowany rozrachunek ze śmietnikiem pop kultury. Ruch inspirowany jest automatyzmem, technikami ekstazy, poczuciem humoru, punkiem i disco. Muzyczny collage przywołuje przeszłość wykorzystując nagrania z archiwum twórców, bawi cyrkowym sentymentalizmem, atakuje i drażni miejskim hałasem i hardcorową elektroniką, wzrusza gitarą, basem i piosenką. Video akcentuje symbolikę kosmosu, miejskiej przestrzeni, drogi, technologii i ludzkiej kreatywności: pozytywnej i negatywnej. Zbiorowym bohaterem GGK jest człowiek z miasta, otoczony globalną siecią informacji, ufnie wpatrzony w kosmos i jednocześnie nim przerażony. Nie pozbawiony poczucia humoru. Pragnący odnaleźć swój indywidualny język i gest. Człowiek, którego tożsamość definiuje symbolika pop kultury, osobistej i kolektywnej przeszłości oraz estetycznych i duchowych aspiracji.

"W swoim założeniu "Good Girl Killer" miał być niczym nieskrępowanym zapisem gestów, rozmów, przeżyć, spotkań i sytuacji, w którym kaseta magnetofonowa staje się metaforą ludzkiego ciała i umysłu. Doskonale zobrazowała to scena, w której Anna Steller i Magda Jędra kreślą własnym ciałem okręgi, jakby same były magnetofonowymi szpulami. (...) Trójmiejski spektakl uderzał mnogością motywów i zdarzeń. I rzeczywiście dzięki temu spektakl stawał się bliższy widzom."
Katarzyna Stech, Gazeta Wyborcza, Trójmiasto


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone