wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
grudzień 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty tańca współczesnego i modern jazz

[15.12.2005] Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca Współczesnego i Zespół Tańca Współczesnego "Chorus" zapraszają na Warsztaty Tańca Współczesnego. W programie zajęć: technika tańca współczesnego i technika modern jazz. Najbliższe warsztaty odbędą się w terminie 27 - 29 stycznia 2006 r. w Ozimku. Warsztaty poprowadzą Aleksandra Dziurosz i Alicja Iwańska. Kontakt: tel.: (0-77) 465 24 48

Warunki uczestnictwa:

Koszty dydaktyczne wszystkich zajęć: 120 zł (bez noclegów)
przy wyborze
technika tańca współczesnego - 70,00 zł (w danej gr. zaawansowania)
technika modern jazz - 70,00 zł (w danej gr. zaawansowania)
* Każdy z uczestników może zapisać się do wybranego wykładowcy i na wybrany stopień zaawansowania - początkujący lub średniozaawansowany.
* Suma akredytacji (kosztów dydaktycznych) nie ulega zmianie bez względu na okres uczestnictwa w warsztatach.
* Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej do dnia 30 grudnia 2005 roku.
* Dojazd, wyżywienie i zakwaterowanie uczestników warsztatów - na koszt własny.

Wykładowcy warsztatów:

Aleksandra Dziurosz (Warszawa) - technika tańca współczesnego - Absolwentka Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Pedagogiki Baletu w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Tancerka i pedagog. Nauczyciel akademicki (taniec współczesny) na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (studia: Pedagogika Baletu i Teoria Tańca). Nauczyciel tańca współczesnego w Szkole Baletowej w Warszawie i Łodzi oraz w Studio Taneczno-Aktorskim w Warszawie. Tancerka w zespole teatru tańca Made Inc z Warszawy i Joe Alter Dance Group. Uczestniczka wielu festiwali teatralnych i warsztatów tańca. Warsztaty prowadziła m.in. w Sokołowie Podlaskim, w prywatnej szkole tańca Moc tańca w Warszawie. Obecnie uczestniczka III edycji Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.

Alicja Iwańska (Ozimek) - technika modern jazz - Pedagog, choreograf, założyciel i kierownik artystyczny Zespołu Tańca Współczesnego "CHORUS" z Ozimka. Absolwentka Animacji Społeczno-Kulturalnej o specjalności taniec w WSP im. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze oraz II edycji Podyplomowych Studiów Teorii Tańca w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jest autorem choreografii dla zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Członek Polskiej Federacji Tańca. Wykładowca tańca na warsztatach m.in. w: Damnicy, Opolu (UO - Dni Kultury Studenckiej). Autorka programu edukacyjnego "W kręgu tańca". Uczestniczka wielu międzynarodowych i ogólnopolskich warsztatów tańca i pisania o tańcu. Podczas XII Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej (Bytom 2005) uczestniczyła w panelu dyskusyjnym "Taniec - perspektywy badawcze", gdzie wystąpiła z referatem "Teatr tańca w Polsce 1973-2003. Jego geneza i rozwój". Obecnie przygotowuje się do otwarcia dysertacji doktorskiej na Akademii Muzycznej im. F. Chopina i Instytucie Sztuki PAN w Warszawie.

Dodatkowe informacje:

Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca Współczesnego - Stowarzyszenie działa od 1 listopada 2005 roku. Celem Stowarzyszenia jest m.in.: podnoszenie wiedzy na temat tańca i upowszechnianie umiejętności tanecznych, szczególnie wśród dzieci i młodzieży oraz rozwój i popularyzacja tańca w Ozimku i regionie. Stowarzyszenie powstało przy Zespole Tańca Współczesnego "CHORUS". Prezesem Stowarzyszenia jest Kazimierz Cepil.

Zespół Tańca Współczesnego "Chorus" - Grupa taneczna działająca w Ozimku od 1995 roku. Znana z wielu występów, koncertów i prezentacji na scenach całej Polski. Zdobywca różnorodnych nagród festiwalowych. Po szeregu zwycięstw i wyróżnień w Polsce Zespół swoją twórczość prezentuje również poza granicami kraju (Czechy, Niemcy). Wielokrotny finalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Dance Show. Reprezentant Opolszczyzny na Mistrzostwa Europy i Świata Dance Show 2004. Członek Polskiej Federacji Tańca. Reprezentant Gminy i Miasta Ozimek na imprezach międzynarodowych. Skupia dzieci od lat 4 po młodzież studiującą. Od roku 2001 zajęcia Zespołu odbywają się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Ozimku (poniedziałki, środy i piątki). Zajęcia Zespołu obejmują: taniec współczesny, nowoczesny, klasyczny, estradowy, akrobatykę i rytmikę. W repertuarze Zespół posiada: widowiska teatralno-taneczne, inscenizacje, układy taneczne, formacje, mini formacje, solo i duety oraz program edukacyjny "W kręgu tańca". Kierownikiem Zespołu jest mgr Alicja Iwańska.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone