wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
grudzień 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Spektakl "B&B" w Krakowie

[15.12.2005] Scena Tańca Współczesnego Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (SCKM, ul. Wietora 15) zaprasza 7 styczna 2006, o godz. 19.00 na spektakl "B&B" w reżyserii Andrzeja Sadowskiego, czyli na tajemniczą historię dwóch kobiet wytańczoną przez kobiecy duet, a opowiedzianą przez mężczyznę. Bilety: normalne: 15 zł, ulgowe: 10 zł (studenci, uczniowie). Kontakt: tel. (0-12) 430 50 90.

"B&B" to, jak twierdzi Sadowski, "typowa tanc-nowela". Może i typowa, ale tanc-nowela to oryginalny twór, nieznany jeszcze w teatrze. Mrożąca krew w żyłach opowieść o panu Zenonie, który ma dwóch synów i duże mieszkanie. Dwa pokoje wynajął dwóm dziewczynom - Annie i Teresie. Dziewczyny zostały zamordowane. Opowieść poznajemy dwutorowo - na ekranie Sadowski opowiada ją i komentuje, a na scenie Iwona Olszowska i Marta Pietruszka przedstawiają tańcem oraz słowem, w świetnej scenie wspomnień z dzieciństwa, które miały pomóc w dotarciu do zagadki ich śmierci, a przyniosły tylko garść banalnych wspomnień. Tajemnica pozostaje nieodgadniona, nie chodzi tu zresztą tylko o tajemnicę kryminalnej historii, ale przede wszystkim o tajemnicę przypadku rządzącego ludźmi, o niemożność poznania drugiego człowieka.
Joanna Targoń, "Gazeta Wyborcza"

"B&B"
Taniec-nowela z udziałem Anny i Teresy
...Taniec-nowela to wieloodcinkowy utwór literacki przeznaczony do wytańczenia...
Obsada:
Anna: Iwona Olszowska
Teresa: Marta Pietruszka
Narrator: Andrzej Sadowski

Andrzej Sadowski - reżyser, aktor, scenograf, twórca spektakli autorskich w "B&B" odpowiedzialny za tekst, reżyserię i opracowanie wizualne.

Iwona Olszowska - tancerka, choreograf, pedagog. Tworzy spektakle autorskie teatru tańca oraz choreografie w teatrach. Dyrektor artystyczny Eksperymentalnego Studio Tańca. W "B&B" odpowiedzialna za choreografię i wykonanie.

Marta Pietruszka - tancerka, choreograf, pedagog. Prowadzi warsztaty w Krakowie oraz w całej Polsce. Tworzy spektakle autorskie teatru tańca. Twórca i dyrektor artystyczny Teatru Gestu i Ruchu oraz kierownik artystyczny Sceny Tańca Współczesnego SCKM. W "B&B" odpowiedzialna za choreografię i wykonanie.

Dodatkowe informacje

Scena Tańca Współczesnego powstała z potrzeb krakowskiego środowiska tanecznego 12 marca 2003 r. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Z założenia jest miejscem otwartym zarówno dla młodych talentów, pasjonatów, przyszłych adeptów sztuki tanecznej, jak i profesjonalistów, koneserów oraz wszystkich tych, którzy po prostu kochają taniec. Jest również jedynym miejscem tego typu, które daje możliwość młodym ludziom kreatywnego rozwoju pod okiem profesjonalistów, pozwalającym później na zawodową prezentację swoich dokonań. Scena gościła znkomitych tancerzy z całej Polski oraz z zagranicy. Cyklicznie odbywają się na niej spektakle taneczne, pokazy premierowe oraz warsztaty tańca współczesnego. Na Scenie realizowane były m.in. trzy edycje projektu "Młodzi Tancerze w swoich choreografiach".


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone