wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
grudzień 2005 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Anne Juren i Wacław Niżyński

[22.12.2005] Stary Browar w Poznaniu i Towarzystwo Gimnastyczne zapraszają na styczniowe wydarzenia taneczne. Zobaczymy m.in. eksperymentalny spektakl "Code Series" Anne Juren (Francja/Austria). Kontakt i zapisy na warsztaty: tel. (0-61) 859 61 22.

Program:

7-8 stycznia - warsztaty tańca
Prowadzący Tomasz Wesołowski i Natalia Draganik
karnet: 60 zł

15 stycznia, godz. 19.00
Projekt Stary Browar - Nowy Taniec
Anne Juren (Francja/Austria) "Code Series"
pomysł, choreografia, wykonanie: Anne Juren
współpraca artystyczna: Fouad Asfour, Bojana Cvejic, Alice Chauchat
scenografia: Roland Seidel
reżyseria światła: Jan Maertens
bilety: 10 i 15 zł

17 stycznia, godz. 19.00
Projekt taniec.doc
Wacław Niżyński i "Święto wiosny"
- prelekcja i projekcja wideo zrekonstruowanej legendarnej choreografii "boga tańca"
wstęp wolny

Dodatkowe informacje:

W solowym spektaklu "Code Series" Anne Juren trzydziestosekundowa sekwencja choreograficzna zostaje powtórzona 53 razy, za każdym razem w nieco zmienionej, zależnej od nowych parametrów, formie. Oryginalna choreografia nigdy nie zostaje pokazana, a żadna wariacja nie powtarza się dwa razy. W ten sposób widz skonfrontowany zostaje ze swego rodzaju "trzecią choreografią" powstającą w ciągłym sporze między powtarzaniem tej samej tanecznej frazy i akumulacją wciąż nowych jej parametrów.
Źródłem wyjścia dla spektaklu stała się refleksja nad metodami tworzenia tańca i poszukiwaniami "konkretnego ruchu", dzięki któremu możliwa jest w spektaklu interakcja wykonawcy i odbiorcy. Code series pokazuje różne sposoby postrzegania jednej choreografii i różne parametry rządzące ruchem - czas i przestrzeń, rozmiar, tempo, rytm, odmienne techniki taneczne i kompozycyjne.

Tomasz Wesołowski - Zanim zajął się tańcem, przez 9 lat trenował akrobatykę sportową. Zdobył tytuł Mistrza Polski i kilkakrotnie wygrywał zawody o randze międzynarodowej. W latach 1997 - 2005 związany ze Śląskiem Teatrem Tańca. Tańczył w choreografiach Jacka Łumińskiego, Conrada Drzewieckiego oraz Christie Brunel i Paula Claydena. Współpracował m.in. z Henrietta Horn, Stephenem Brinkmannem i Janett Paneta. W latach 2000 - 2003 był nauczycielem tańca współczesnego w Bytomskiej Szkole Baletowej. Wielokrotnie prowadził warsztaty taneczne w Bytomiu, Kaliszu, Gdańsku i Olecku oraz USA, Anglii i Rosji.

Natalia Draganik - tancerz, choreograf, pedagog - Absolwentka Państowej Szkoły Baletowej w Łodzi, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (pedagogika fortepianu), dyplomowany instruktor tańca współczesnego. W latach 1997-2002 uczestnik specjalnego programu doskonalenia tanecznego stworzonego przez Jacka Łumińskiego (Śląski Teatr Tańca). Od 2001 roku opiekun i choreograf Sceny Tańca Współczesnego w MDK nr 2, wielokrotny organizator i pedagog warsztatów tanecznych; stypendystka szwajcarskiej fundacji Pro Helvetia (projekt twórczy w ramach międzynarodowego festiwalu tańca Konfrontacje, Praga 2003), stypendystka Danceweb Scholarship 2004 w Wiedniu, autorka choreografii do spektakli Towarzystwa Gimnastycznego "Whatever you wish" i "Obcojęzyczność".


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone