wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Archeologia ciała

[05.01.2006] Stowarzyszenie Office Box zaprasza w dniach 17, 18, 24, 25 stycznia (godz. 19.00) do warszawskiego klubu Le Madame (ul. Koźla 12) na spektakl "Super - Market". Choreografem spektaklu jest Anka Jankowska. Cena biletów: 10 zł i 15 zł.

"Super - Market"
scenariusz: Jerzy Lach - na podstawie tekstów własnych oraz A. Burzyńskiej, B. Srblijanowić, K. Bizio, I. Bergmana
reżyseria: Jerzy Lach
muzyka: Zbyszek Szmatłoch
choreografia: Anna Jankowska
występują: Natalia Kostrzewa, Adam Szyszkowski, Marcin Chochlew, Witek Bieliński

"Super - Market " to spektakl o "singlach". Wielu z nas świadomie wybiera samotność jako styl życia, bez żadnych zobowiązań wobec drugiego człowieka. "Jestem tylko dla siebie i dobrze mi z tym" - mówi jeden z bohaterów sztuki. Single cały swój czas poświęcają firmie, w której pracują. Są lojalni wobec swoich szefów. Praca staje się ich sensem życia. Miłość - to seks. Albo w pracy, przed biznes lunchem albo płatny w agencji. Nie trzeba zabiegać o uczucia drugiego spektaklu. Przedstawienie rozpoczyna się w momencie, gdy bohater dowiaduje się, że stracił pracę.

Studio Teatr Office Box powstało w 2000 r. w Podkowie Leśnej koło Warszawy z inicjatywy Jerzego Lacha - założyciela Teatru im. Alberta Tison ze Żnina, twórcy spektaklu "Ratujcie nasze dusze" (1994-1996). Pierwszym projektem Teatru Office Box był spektakl polsko-francuski pt. "Ekshumacja" prezentowany na festiwalu Malta w Poznaniu i Azyl w Warszawie oraz we Francji w Avignon i Grenoble. Obecnie grupę tworzą aktorzy zawodowi (współpracujący z m.in. teatrami w Warszawie m.in. Dramatycznym, Ochoty, Adekwatnym). Pracują jako grupa niezależna, pragnąca robić "inny teatr", wpisujący się w nurt offowy (alternatywny) często podejmuje tematy społeczne, bliskie współczesnemu człowiekowi. W 2002 r. powstał kolejny spektakl "Mefisto Laboratory" wg dramatu "Salon Profesora Mefisto" Krystyny Kofty. Był prezentowany w Starej Prochowni i Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Kolejnym przedstawieniem był "Mortal Kombajn" wg dramatu Pawła Sali, którego premiera miała miejsce w lutym 2005 r. Spektakl prezentowany był m.in. w MCKiS i klubie Le Madame w Warszawie. Obecnie Teatr Office Box prezentuje swoją kolejną premierę pt. "Super - Market".

Jerzy Lach - (rocznik 1955 r.) absolwent filologii polskiej w na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu, w 2000 roku zdał egzamin i uzyskał dyplom reżysera dramatu w ZASP-ie w Warszawie. W 2003 ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Warszawie i uzyskał tytuł menadżera MBA. Założyciel, dyrektor, reżyser wszystkich spektakli Teatru im. Alberta Tison w Żninie (1986-98), twórca m.in. spektaklu Ratujcie nasze dusze (1994-96). Z Teatrem im. A. Tison zrealizował 22 przedsięwzięcia, w tym spektakle uliczne, widowiska plenerowe, etiudy filmowe. Uczestniczył w wielu festiwalach teatralnych w kraju i za granicą (m.in. Poczdamie, Erlangen (Niemcy), Casablanca (Maroko), Thonon les Bains, Grenoble, Avignon (Francja), Wilno (Litwa).
Stworzył Ośrodek Edukacji Teatralnej w Żninie, gdzie organizował m.in. Międzynarodowe Warsztaty Teatralne (1991-97). Na scenie zawodowej debiutował w 2000 r. w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, reżyserując "Obraz" E. Ionesco. W 2000 r. założył Studio Teatr Office Box. Jerzy Lach jest pomysłodawcą i realizatorem Sceny Debiutów Reżyserskich, Studia Teatr OFF , Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Obrzędowych oraz Alternatywnej Sceny Promocyjnej.

Najważniejsze nagrody: Nagroda Artystyczna Młodych im. St. Wyspiańskiego (1988), Prix special jury za spektakl pt. Spotkaliśmy się tu tylko na chwilę na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Uniwersyteckich w Casablance (1992), FELIX - nagroda Gazety Wyborczej (1992), Promocja ŁST oraz Indywidualność twórcza ŁST za scenariusz i reżyserię spektaklu "Ratujcie nasze dusze" na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych (1994), Nagroda Wojewody Bydgoskiego za upowszechnianie kultury teatralnej (1996), Nagroda dla OET w konkursie Bliżej teatru przyznaną przez TKT w Warszawie (1997).


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone