wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Casting w Capitolu

[08.01.2006] Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol poszukuje zawodowych tancerzy. Audycja dla kandydatów zaplanowana została w poniedziałek 23 stycznia 2006 r. o godz. 10.00 w sali baletowej w budynku Dyrekcji Teatru Muzycznego Capitol (ul. Piłsudskiego 72, Wrocław). Organizatorzy audycji proszą o potwierdzanie udziału pod numerem telefonu: (0-71) 344 49 16 w godzinach od 8.00 do 16.00.

Teatr Capitol - historia

Po wojnie do Wrocławia trafiło wielu artystów operetkowych z całej przedwojennej Polski. Jeszcze w 1945r. stworzyli zespół artystyczny, który występował w nieistniejącym już Teatrze Popularnym (w tym miejscu obecnie mieści się hotel Holiday Inn.) Jednak za dzień powstania Teatru przyjmuje się 21 marca 1995 roku, kiedy po raz pierwszy wystawiono "Zemstę Nietoperza" Joahanna Straussa w reżyserii Szymona Szurmieja (obecnego dyrektora Teatru Żydowskiego w Warszawie). W tym czasie teatr nosił nazwę Operetka Dolnośląska, a repertuar obejmował przede wszystkim klasyczne operetki (Offenbach, Abraham, Dostal, Strauss); spektakle odbywały się wówczas na scenie Opery Wrocławskiej.

Dzięki intensywnym staraniom, w 1964 r. operetka przeniosła się z opery do swojej obecnej siedziby, czyli budynku kina 'Śląsk'. W ciągu kolejnych regularnie zmieniano nazwę tej sceny - w 1977 roku na Teatr Muzyczny, w 1979 na Operetka Wrocławska, a w 1991 roku dwa człony połączono w Teatr Muzyczny-Operetka Wrocławska. W latach 90. XX wieku dyrektor Marek Rostecki rozszerzył operetkowy profil teatru o koncerty, rewie i musicale. Niewątpliwym sukcesem tych lat był wrocławski "Skrzypek na dachu" w reżyserii Jana Szurmieja. W 2002 roku kierownictwo Teatru objął Wojciech Kościelniak, którego ambicją jest stworzenie we Wrocławiu prężnego teatru muzycznego nowej generacji. Kościelniak wprowadził castingowy system pracy, zaprasza do Wrocławia najlepszych artystów młodego pokolenia (m.in. Jarosław Staniek, Leszek Możdżer, Katarzyna Groniec, Kinga Preis, Jacek Bończyk, Janusz Radek). W lipcu 2004 r. Rada Miejska Wrocławia przegłosowała uchwałę o zmianie nazwy sceny i powrocie do historycznej nazwy Teatr Muzyczny Capitol.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone