wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


ŚTT w styczniu

[12.01.2006] Prezentujemy repertuar Śląskiego Teatru Tańca z Bytomia na styczeń 2006. Ceny biletów na spektakle: 17 zł - normalny, 12 zł - ulgowy. Wszystkie spektakle, projekty i warsztaty odbywają się w siedzibie Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu (ul. Żeromskiego 27). Kontakt: tel. (0-32) 281 82 53.

Spektakle:

20 stycznia, godz. 19 00
"Środek ciężkości", choreografia: Sebastian Zajkowski, Leszek Stanek
"Środek ciężkości to niebezpieczna zabawa, zbudowana z emocji stojących na cienkiej granicy między miłością a nienawiścią.(...) czwórka tancerzy zmaga się z własnymi emocjami i z własnym ciałem, którego ruchy są wyjątkowo nieposłuszne. Choreografia Środka Ciężkości jest bardzo fizyczna, dynamiczna, napięta. Ma się wrażenie, iż w tańcu spotkali się władczy Eros i destrukcyjny Tanatos".
Aleksandra Czapla, "Gazeta Wyborcza"

"Omdlała sukienka", choreografia: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska
"Sylwia Hefczyńska stworzyła widowisko bardziej zwarte (...) przez co "Omdlała sukienka" wydaje się precyzyjna i czytelna. Podobać może się zwłaszcza końcówka, w której tytułowa sukienka, wcześniej będąca częścią kostiumu, staje się rekwizytem. To równocześnie metafora przemian, jakim podlegamy wszyscy, zostawiając za sobą - jak kokony, z których już wyrośliśmy - role, jakie przestaliśmy grać, porzucone poglądy, wreszcie-miłości, które przeminęły. A my wrastamy już w inne role, nowe poglądy i uczucia. Cały spektakl zakończony został niezwykle plastyczną pointą, być może jedną z najpiękniejszych w dorobku Śląskiego Teatru Tańca".
Marcin Hałaś, "Życie Bytomskie", 14.02.2005

Warsztaty tańca:

20 - 22 stycznia
Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego
prowadzenie: tancerze ŚTT: Tomasz Wesołowski, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Sebastian Zajkowski, Eva Lackova
Od początku swej działalności ŚTT organizuje warsztaty tańca dla całego środowiska tanecznego w Polsce; warsztaty prowadzone są przez wybitnych tancerzy i pedagogów z zagranicy oraz przez tancerzy ŚTT; warsztaty adresowane są zarówno do amatorów, jak i osób, które profesjonalnie zajmują się sztuką tańca. Koszt udziału: przedsprzedaż do 15 stycznia - 100 zł, cena regularna od 16 stycznia - 130 zł

Projekty społeczne:

28 - 29 stycznia
Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Integracyjnego
Prowadzenie: Beata Grzelak-Szweda. Warsztaty adresowane do osób niepełnosprawnych oraz terapeutów, tancerzy, nauczycieli, pedagogów, pracowników ośrodków dla osób niepełnosprawnych, studentów wydziałów pedagogicznych aktorów zainteresowanych pracą artystyczną z osobami niepełnosprawnymi fizycznie. Koszt udziału: przedsprzedaż do 20 stycznia - 100 zł, cena regularna od 21 stycznia - 150 zł (osoby niepełnosprawne bezpłatnie).

30 stycznia - 10 lutego
Taneczne ferie
Zajęcia dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów w godz. 14.00 - 15.00. Prowadzenie: tancerze Śląskiego Teatru Tańca. W programie: taniec współczesny, improwizacja, break dance, akrobatyka. Koszt uczestnictwa: 5 zł / lekcja.

Inne projekty:

20 - 22 stycznia
Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych
- sesja zjazdowa w ramach projektu UE
Projekt jest realizowany przez Śląski Teatr Tańca w Bytomiu przy wsparciu finansowym Programu Leonardo da Vinci. Projekt ma charakter pilotażowy. Celem projektu jest stworzenie podstaw merytorycznych, dydaktycznych i administracyjnych pierwszej w Polsce Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych, w programie której największy nacisk zostanie położony na taniec współczesny. Zajęcia w ramach sesji 20-22 stycznia 2006 poprowadzą wykładowcy instytucji partnerskich z Niemiec oraz z Polski. W dniach 21-23 października odbyły się eliminacje do udziału w projekcie. Spośród 60 uczestników wyłoniono grupę 23 osób, które do grudnia 2006 uczestniczyć będą w projekcie.

14 - 15 stycznia, 28 - 29 stycznia, godz. 10.00 - 16.00
Studio Teatru Fizycznego przy ŚTT
Studio organizowane jest dla młodzieży chcącej doskonalić szeroko rozumiane umiejętności artystyczne. Zajęcia prowadzone są przez tancerzy Śląskiego Teatru Tańca oraz wykładowców gościnnych z kraju oraz z Holandii, Niemiec, Austrii, USA. W programie zajęć znalazły się: gra aktorska, techniki ruchowe, techniki improwizacji, elementy kompozycji i reżyserii, wprowadzenie do teorii widowisk teatralnych. Spektakle przygotowane przez uczestników Studium będą prezentowane na profesjonalnych scenach teatralnych. Kierownik studia: Leszek Stanek. Koszt uczestnictwa: 200 zł /miesiąc.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone