wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Premiera spektaklu "Niemen"

[20.01.2006] Spektakl teatralno-taneczno-muzyczny pt. "Niemen", z udziałem artystów związanych z postacią i twórczością Czesława Niemena, będzie można w styczniu zobaczyć na deskach warszawskiego Teatru Rampa. Premierę zaplanowano na 21 stycznia. Bilety: normalny 40 zł., ulgowy 30 zł., wejściówki 20 zł.

Już kilka tygodni po śmierci Czesława Niemena, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki zorganizowało spotkanie poświęcone jego twórczości. Od tamtej pory co kilka miesięcy organizuje wieczory - muzyczne, literackie, wspomnień, których tematem jest postać i twórczość tego artysty. MCKiS po raz pierwszy z taką propozycją wychodzi na zewnątrz - na scenę warszawskiego Teatru Rampa. 21 stycznia odbędzie się tu premiera spektaklu muzycznego Niemen, który będzie pierwszą próbą zaprezentowania muzyki Czesława Niemena w aranżacjach jazzowych, ze śpiewem chóralnym i elementami tańca. W przedstawieniu wezmą udział artyści związani z twórczością lub osobą Czesława Niemena, a w jego programie znajdą się oczywiście utwory artysty w jazzowych aranżacjach pianisty jazzowego Artura Dutkiewicza. Pianiście będzie towarzyszył Kameralny Chór Pro Forma z Olsztyna, na scenie zobaczymy też Kielecki Teatr Tańca, który jeszcze parę lat temu występował wraz z Czesławem Niemenem.

Artur Dutkiewicz jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej pianistyki jazzowej. Występował z zespołami: Tomasza Szukalskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Tadeusza Nalepy, współpracował z Grażyną Auguścik i Carlosem Johnsonem. Dziś prowadzi dwa zespoły: Electric Jazz Concert i trio akustyczne Hendrix Pianoz, z którym prezentuje własne interpretacje utworów z repertuaru Jimiego Hendrix'a. Artur Dutkiewicz ma także w swoim repertuarze recital utworów Czesława Niemena w autorskich, jazzowych aranżacjach. Jest jednym z nielicznych polskich pianistów jazzowych, obok Adama Makowicza i Leszka Możdżera, który podejmuje się tworzyć improwizowaną muzykę solo na fortepianie.

Kielecki Teatr Tańca brał udział w koncertach Czesława Niemena, dbając o ich oprawę choreograficzną. Zespół specjalizuje się w repertuarze opartym na stylach tańca jazzowego, prowadzą go: Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak. Obecnie to jedyny w Polsce teatr tańca, w którego wykonaniu można obejrzeć spektakle w nowoczesnym stylu tanecznym modern-jazz underground. Zespół występował na scenach teatrów w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, brał udział w wielu festiwalach teatralnych. Od 2001 r. Kielecki Teatr Tańca organizuje coroczny Festiwal Tańca Kielce.

Kameralny Chór Pro Forma to znany zespół wykonujący przede wszystkim utwory muzyki klasycznej, ale także muzykę gospel, standardy muzyki rozrywkowej oraz opracowania muzyki ludowej z różnych regionów Polski i świata. W spektaklu Niemen po raz pierwszy chór zmierzy się z utworami w jazzowych aranżacjach.

Dane techniczne spektaklu:

"Niemen"
reżyseria: Grzegorz Mrówczyński
produkcja: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
współorganizatorzy: Teatr Rampa, Urząd Miasta st. Warszawy
sponsor: Poczta Polska
wykonawcy:
Artur Dutkiewicz - pianista jazzowy
Kielecki Teatr Tańca pod kierownictwem Elżbiety Szlufik-Pańtak
Kameralny Chór Pro Forma z Olsztyna pod kierownictwem Marcina Wawruka
czas: 1 godz. 15 min.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone