wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Ucz się flamenco

[20.01.2006] Kurs tańca flamenco dla początkujących prowadzony przez Izabelę Dąbrowską i Kaję Będkowską, solistki krakowskiej grupy flamenco La Pasion, odbędzie się 1 lutego w Centrum Sztuki Solvay w Krakowie. Planowany czas kursu to 4 miesiące. Zajęcia będą odbywać się 2 razy w tygodniu (32 spotkania, czas trwania jednej lekcji 90 min) w sali tanecznej z lustrami w: środy w godz. 19.30 - 21.00 (sevillana + ćwiczenia techniczne) i piątki w godz. 19.30 - 21.00 (tangos + ćwiczenia techniczne). Na zajęciach zalecane są buty na obcasie średniej wysokości. Ceny: wejściówki jednorazowe - 25 zł, karnet miesięczny - 160 zł i 100 zł, karnet semestralny: 480 zł i 320 zł. Kontakt: tel. 0 501 045 453.

Izabela Dąbrowska ukończyła wydział teologiczny na PAT w Krakowie. Flamenco tańczy od 2000 r., chociaż taniec jako pasja był obecny w jej życiu od wczesnego dzieciństwa. Pierwsze umiejętności w trudnej sztuce flamenco nabyła dzięki Kai Będkowskiej, a następnie biorąc udział w warsztatach tańca (m.in. z Ana Azules z Holandii). Ma wieloletnie doświadczenie w występach scenicznych z takimi zespołami jak Compania Flamenca, Aire Andaluz, a także gościnnie z grupą Que Passa. W sezonie 2003-2005 jako tancerka współpracowała z Teatrem Starym w Krakowie w przedstawieniu "Tango Gombrowicz". Obecnie prowadzi także zajęcia flamenco w szkole j. hiszpańskiego El Buen Tiempo w Krakowie.

Kaja Będkowska absolwentka Studia Baletowego Opery i Operetki w Krakowie. Flamenco zajmuje się od roku 1998. Nauka u Elias Morales Perez, Rocio Chacon (Barcelona), Laura la Risa (Berlin), Felipe Mato (Sevilla), Małgorzaty Matuszewskiej (Warszawa), taniec w zespołach Aire Andaluz, Compania Flamenco, współpraca z Funny Fingers (Łódź), Que Passa (Kraków), współpraca z Teatrem Starym ("Tango Gombrowicz"). Jest częstym gościem podczas występów zespołu Viva Flamenca. Posiada wieloletnie doświadczenie w występach scenicznych, jako choreograf, a także jako instruktorka flamenco (szkoła tańca Ananda, El Buen Tiempo).

La Pasion w obecnym składzie działa od 2002 roku. Prezentuje tradycyjne formy flamenco, ekspresyjnego tańca Cyganów południowej Hiszpanii, jak również nowe formy tzw. flamenco nuevo. Zespół czerpie inspiracje także z innych gatunków tańca, przez co tworzy żywiołowy styl oparty na łączeniu w tańcu flamenco elementów tańców latynoskich, tańca nowoczesnego i jazzu. Współpracuje w tworzeniu wspólnych spektakli m.in. z zespołem Art Color Ballet z Krakowa.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone