wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości w serwisie

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty i spektakle butoh

[27.01.2006] Warsztaty japońskiego tańca butoh prowadzone przez Joan Laage i Carey'a Jeffriesa odbędą się w dniach 3-5 lutego w godz. 10.00-14.30 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży (SCKM, ul. Wietora 15, Kraków). Warsztat adresowany jest do tancerzy, aktorów, psychologów, studentów kierunków artystycznych i humanistycznych, osób pracujących z ciałem. Cena: 90 zł. Kontakt: tel. 0 601 680 376.

Organizatorzy tak opisują warsztaty: "Podczas warsztatów skoncentrujemy się na zaślubinach umysłu, ciała i wyobrażeń w obrębie a-estetyki specyficznej dla butoh poprzez proces równoczesnego odkrywania i kreowania ciała mocą umysłu. Doświadczymy naszego ciała jako płodu, będziemy wzrastać a potem kurczyć się, aż staniemy się pojedynczą komórką odkrywającą swój genotyp. Ten "oddech w worku" zacznie nasycać się wodą, aż ciało stanie się "naczyniem pełnym wody". Będziemy kontynuować transformacje pojedynczego elementu, aż po następne świadome oddechy i energię ziemi, kamienia, powietrza, wody, rozpoznając zmiany gęstości struktury komórek, zaczniemy odkrywać balans podstawowych sił naszego wnętrza oraz otaczającej nas cielesnej powłoki. Gdy odwrócimy naszą świadomość od grawitacji, rozpoczniemy pracę z "wiszącym ciałem" ciałem, które jest podwieszone i poruszane przez niewidzialne nitki".

Joan Laage - przeniosła się do Krakowa w grudniu 2004 r. Uczy w Artystycznej Szkole Choreografii Scenicznej. Do Polski przyjeżdżała już wcześniej ze swoimi spektaklami w 1996, 2000 oraz 2004r. Obecnie związała się artystycznie z perkusistą Tomkiem Chołoniewskim. Studiowała w mistrzowskiej klasie butoh Kazuo Ohno i Yoko Ashikawa w Japonii, występowała w grupie Ashikawy. Potem przeniosła się do Seattle, Waszyngtonu, gdzie w 1991 r. założyła grupę Dappin' Butoh, której spektakle zwiedziły cały świat.

Carey Jeffries - tancerz i choreograf, początkowo studiował rzeźbę w Wielkiej Brytanii, wystawiał swe "Żyjące Instalacje" w Paryżu i Nowym Yorku, aż w latach 90. ub. wieku skoncentrował się na butoh. Tańczył w Europie i w Japonii z Min Tanaka członkiem Mai Juku, Masaki Iwana, Tetsuro Fukuhara and Sumako Koseki.

Spektakle butoh:

1 lutego, godz. 20.00, wstęp 10 zł
Cafe Młynek, pl. Wolnica 7, Kraków
wystąpią:
Izumi Ashikawa - Teatr Noh
Joan Laage - Butoh

4 lutego, godz. 20.00, wstęp 10, 15 zł
SCKM, ul. Wietora 15, Kraków
wystąpią:
Joan Laage "Chopin Dances"
Carey Jeffries "Hart No Have"


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone