wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
luty 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Będą jeździć na łyżwach - "Piotruś Pan on Ice"

[09.02.2006] W Warszawie i Katowicach w lutym zobaczymy rewię na lodzie "Piotruś Pan on Ice". Ten ponad półtoragodzinny spektakl został zaadaptowany na potrzeby polskiego widza - do prac nad dubbingiem zaproszono Studio Start International znane z dubbingu m.in. "Shreka". Tekst dialogów przetłumaczył Bartosz Wierzbięta. W polskim dubbingu usłyszymy aktorów i postaci z telewizji m.in.: Narrator: Tomasz Lis, Wendy: Małgorzata Socha, Dzwoneczek: Agnieszka Sielańczyk, Pirat Cecco: Maciej Dowbor, Michael: Krzysztof Ibisz, Pani Darling: Bożena Dykiel, Pan Darling: Zygmunt Chajzer.

Dlaczego przedstawienie "Piotruś Pan on Ice" znalazło się na liście projektów Alter Art na 2006 rok? Mówi Mikołaj Ziółkowski organizator tej rewii w Polsce: "Przede wszystkim, dlatego że "Piotruś Pan on Ice" to przedstawienie dla całej rodziny. Na przedstawieniu doskonale będą się bawić zarówno najmłodsi jak i ich rodzice i dziadkowie. Naszym zdaniem na polskim rynku brakuje spektakli przygotowanych z wielkim rozmachem i na odpowiednim poziomie. Samo przedstawienie - inscenizacja przygód Piotrusia Pana jest chyba wszystkim bliska, bo kto z nas nie czytał znakomitej książki Barriego? Po drugie inscenizacji powieści podjęła się firma Holiday on Ice. Po długiej nieobecności w Polsce będziemy mieli okazje zobaczyć prawdziwa, wielką rewię na lodzie, bo Holiday on Ice to niekwestionowany lider w temacie zakrojonych na największą skalę lodowiskowych przedstawieniach. Będzie to niezapomniane widowisko. I na zakończenie dodam, ze to pierwszy projekt Alter Art, który rozpoczyna w naszej agencji cykl projektów dla dzieci. Będziemy powracać z rewelacyjnymi propozycjami dla najmłodszych.

Gdzie zobaczymy łyżwiarską rewię "Piotruś Pan on Ice"

10 lutego, godz. 19.00 - Warszawa, Torwar, ul. Łazienkowska 6a
11 lutego, godz. 14.00 i 18.00 - Warszawa, Torwar, ul. Łazienkowska 6a
12 lutego, godz. 11.00, 14.00, 18.00 - Warszawa, Torwar, ul. Łazienkowska 6a
Ceny biletów: 50, 65, 80 i 100 zł

16 lutego, godz. 19.00 - Katowice, Spodek, ul. Korfantego 35
17 lutego, godz. 15.00 i 19.00 - Katowice, Spodek, ul. Korfantego 35
18 lutego, godz. 14.00 i 18.00 - Katowice, Spodek, ul. Korfantego 35
19 lutego, godz. 14.00 - Katowice, Spodek, ul. Korfantego 35
Ceny biletów: 40, 50, 65 i 80 zł

Piotruś Pan on Ice - Po sukcesie, jaki odniosło przedstawienie "Pinokio na lodzie" oraz aby uczcić setną rocznicę pierwszego przedstawienia według J.M. Barriego dział Holiday on Ice - Kids Ice Show postanowił zaadaptować na potrzeby sceny na lodzie powieść J.M. Barrie'go "Przygody Piotrusia Pana". Premiera spektaklu odbyła się na jesieni 2005 roku. Polska jest jednym z pierwszych krajów na trasie Holiday On Ice, w którym zostanie wystawione przedstawienie "Piotruś Pan on Ice".

Wybrani twórcy spektaklu:

David Shields - kostiumolog, choreograf ponad 50 światowych produkcji takich jak: Fame, Chess, Holiday on Ice.; twórca kostiumów do Piotrusia Pana, producent paryskiego " Atelier de Hautes coutures" .

Maurice Luttikhaus - światowej sławy twórca musicali, współpracował z międzynarodowymi artystami takim jak Elvis Costello i Toni Braxton; pracował przy przedstawieniach "Les Miserables", "Cats", "Miss Saigon" czy "Elizabeth".

Robin Cousins - mistrz świata w jeździe figurowej na łyżwach; producent ponad 30 słynnych spektakli na lodzie, m.in.: "Celebration", "Hollywood", "Diamonds".

Dodatkowe informacje:

Holiday on Ice już od ponad 60 lat na rynku rozrywki oznacza przedstawienia na najwyższym poziomie, zakrojone na ogromną skalę. To marka, pod którą kryją się liczby: 200 łyżwiarzy występujących w czterech równolegle produkowanych i wystawianych na całym świecie przedstawieniach, w każdym światowej klasy profesjonaliści na olimpijskim poziomie. To także ogromne przedsięwzięcie produkcyjne: na trasę wyrusza ponad 20 kontenerów, a w nich oświetlenie, scenografia, stroje, a także własnej produkcji lód!

Obok tancerzy zatrudnieni są przy produkcji m.in. choreografowie, muzycy, kostiumolodzy. Od 1943 roku Holiday on Ice wystąpił w 80 krajach, w 620 miastach, przyciągnął ponad 300 milionową publiczność.
W Europie Zachodniej obserwuje się powrót do fascynacji przedstawieniami na lodzie. Przedstawienia dla dzieci cieszą się największą popularnością. Rokrocznie Holiday On Ice wprowadza nowe techniki do swych przedstawień, obserwuje trendy w dekoracji, style tańca. Poruszające wyobraźnię nie tylko dziecięcą przedstawienia łączą w sobie elementy teatralne, taneczne, musicalowe czy sztukę akrobacji. Muzyka, scenografia i nowoczesne oświetlenie przykuwają uwagę najmłodszej publiczności - kilka pokoleń wychowanych jest na przedstawieniach Holidays on Ice.

Kids Ice Show to dział Holiday on Ice, który zajmuje się adaptacją, produkcją przedstawień dla dzieci i ich rodzin. Odpowiada na zapotrzebowanie młodego widza na potrzebę rozrywki, kontakt ze światem sztuki, muzyką, tańcem. Przedstawienia adaptowane są dodatkowo by mali widzowie z każdego kraju nie odczuwali bariery językowej oglądając spektakle. Przedstawienia są inscenizacją całych historii przygód Piotrusia Pana czy Pinokia. Dzięki odpowiedniej fabule, barwnym strojom, piosenkom, dialogom spektakle wciągają małego widza w świat baśni na lodzie.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © Alter Art, materiały promocyjne

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone