wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
luty 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty na Śląsku

[13.02.2006] Śląski Teatr Tańca zaprasza na Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego, które odbędą się w dniach 17 - 19 lutego w Bytomiu. Warsztaty poprowadzą: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska - taniec współczesny, Korina Kordova - taniec współczesny, Aleksander Kopański - gimnastyka ogólnorozwojowa, Sebastian Zajkowski - taniec współczesny i Mariusz Adamczyk - street dance. Koszt warsztatów 100 zł. Kontakt: tel. (0-32) 281 82 53. Dla uczestników warsztatów oferujemy również wejściówkę (6 zł) na spektakl "Omdlała sukienka, chor. Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, prezentowany 17 lutego na scenie ŚTT, godz. 19.00.

Informacje o prowadzących:

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie specjalizowała się w gimnastyce artystycznej. Przez sześć lat prowadziła zajęcia z dziećmi w Centrum Kultury we Wrocławiu. Od 1993 roku uczestniczyła w warsztatach tańca współczesnego organizowanych w całej Polsce. W 1995 roku dołączyła do grupy tancerzy Śląskiego Teatru Tańca. Zdobyła również dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadziła warsztaty taneczne zarówno w Polsce jak i za granicą, m.in.: w Filadelfii (USA), Swarthmore College (USA), Chelthenham (Wlk. Brytania). Na początku 2005 roku premierę miał spektakl "Omdlała sukienka", której jest choreografem.

Korina Kordova urodzona w 1978 w Brazylii, trenowała balet klasyczny, modern i współczesny w Sao Paulo, USA oraz Holandii. Od 1999 do 2001 studia teatralne z Grupo Tapa w Sao Paulo, studia dziennkikarskie. Współpracowała z Joao Andreazzi (Cia Corpos Nomades), Debora Salgueiro i Suzana Gomes. Od 2005 roku tancerka Śląskiego Teatru Tańca.

Sebastian Zajkowski od 10 roku życia (1987) przez 8 lat uczył się w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu. W latach 1995-2000 pracował w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Od 2000 roku jest tancerzem Śląskiego Teatru Tańca. W 2005 roku premierę miał spektakl "Środek Ciężkości", którego jest współtwórcą.

Mariusz Adamczyk - instruktor, tancerz i choreograf licznych grup tańca. Nauczyciel break dance podczas "Śląskich Warsztatów Street Dance" w Zabrzu (2003) oraz weekendowych warsztatów tańca w Śląskim Teatrze Tańca (2004). Choreograf grupy Progressive Crew. W roku 2000 jako nauczyciel tańca break dance brał udział w projekcie społecznym "Bliżej Sztuki", zorganizowanym przez Śląski Teatr Tańca z "młodzieżą zagrożoną" z dzielnicy Bobrek. Tańczył w musicalach "Footloose" i "Hello Dolly" w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Jako Nauczyciel i choreograf brał udział w projekcie "Do góry Nogami" realizowanym w ramach unijnego programu "Młodzież" (M.D.K.- Myszków; 2004). Obecnie od roku jest instruktorem grupy tańca Street Dance działającej przy M.D.K Ropczyce. Jest laureatem wielu prestiżowych turniejów tańca break dance, zarówno w kategorii solistów jak i grup, m.in.: 2 miejsce w kategorii solistów w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Break Dance - M.D.K. Sanok 2002; 1 miejsce w kategorii drużyn w Ogólnopolskim turnieju tańca Break Dance "Stage Break" w Rudzie Śląskiej 2002; zakwalifikowanie się do polskiej eliminacji ogólnoświatowych zawodów grup break dance "Battle of the Year 2003"; 3 miejsce w kategorii grup podczas mistrzostw "Battle" w Katowicach; 2003.
Zajęcia Mariusza Adamczyka to kompilacja współczesnych form tańca ulicznego, zawierająca elementy hip hopu, capoeiry, breakdance i tańca fizycznego.

Alekander Kopański urodzony w 1979 roku w Kielcach. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej (1992). Przez 10 lat trenował akrobatykę sportową zdobywając wiele nagród w tym 2 miejsce na Mistrzostwach Polski. Uczestniczył w zajęciach tańca współczesnego oraz baletu prowadzonych przez Janusza Skubaczkowskiego. W 2004 roku dołączył do grupy tancerzy Śląskiego Teatru Tańca.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone