wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
luty 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Gala Mazowsza

[15.02.2006] Mazowsze zaprasza do Teatru Wielkiego w Warszawie na dwa wydarzenia artystyczne. "Mazowsze Warszawie" - koncert poświęcony stolicy (20 lutego, godz. 19.00) oraz "Nikt, tylko Ty" - koncert dedykowany Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej (21 lutego, godz. 19.00). Kontakt: tel. (0-22) 826 50 19.

Warszawa jest dla Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego miastem szczególnie bliskim. Tu po raz pierwszy zespół pokazał się publiczności (6 listopada 1950 roku w Teatrze Polskim), tu tworzyli założyciele Mazowsza - Tadeusz Sygietyński i Mira Zimińska-Sygietyńska. Właśnie dzięki nim do dziś dźwięczą w uszach melodyjne warszawskie piosenki. "Jak przygoda to tylko w Warszawie", "Warszawski dzień" to tylko nieliczne i jedne z najbardziej znanych przebojów z repertuaru zespołu. W programie koncertu "Mazowsze Warszawie" znajdą się też najpopularniejsze kompozycje Sygietyńskiego związane z Warszawą, do których teksty pisali m.in. Tuwim, Gałczyński, Słonimski, Dobrowolski.

Jak co roku w lutym Mazowsze obchodzi urodziny wielkiej Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Koncert "Nikt, tylko Ty" w całości jest jej poświęcony. Wiedza teatralna, intuicyjne wyczucie piękna i specyficzny humor Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej miały ogromny wpływ na losy Mazowsza i jego obecny charakter. Miała wielu sławnych przyjaciół, zwłaszcza wśród pisarzy. To oni tworzyli dla niej role i pisali teksty piosenek. Tytuł jednej z nich, napisanej przez Mariana Hemara, jest zarazem tytułem koncertu. "Nikt, tylko Ty" - to artystyczny, żywy dialog z Mirą Zimińską-Sygietyńską, możliwy dzięki współczesnym technikom audiowizualnym.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © Mazowsze, publikacja za zgodą: Michał Haber, PR Mazowsze

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone