wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
luty 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Niedziałkowski uczy bez słów

[16.02.2006] 11 marca, w godz. 11.00-16.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie (ul. Elektoralna 12) odbędą się warsztaty pantomimy "Milczące ciało aktora" prowadzone przez Stefana Niedziałkowskiego. Zapisy potrwają do 8 marca. Kontakt: tel.: (0-22) 586 42 14. Warsztaty dotyczyć będą tematu unikatowej sztuki aktorskiej w teatrze pantomimy nowoczesnej.

Stefan Niedziałkowski w latach 1964-1975 aktor Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. W latach 1975-1979 inicjator, współtwórca i aktor Sceny Mimów przy Warszawskiej Operze Kameralnej. W latach 1979-1993 działał jako artysta mim w USA. Otworzył szkołę Mimów w centrum Nowego Jorku, a następnie założył własny zespół pantomimy, którego członkami byli jego wychowankowie - przedstawiciele różnych narodowości. Jest twórcą wielu spektakli, sam też występuje jako mim. Uczy sztuki mimu w wielu uniwersytetach w USA, wielokrotnie zapraszany przez Marcela Marceau w charakterze wykładowcy do Ecole Internationale de Mimodrame de Paris Marcel Marceau.

W 1993 r. opublikował książkę "Beyond the Word. The World of Mime" z przedmową Marcela Marceau, przetłumaczoną na język polski i wydaną w kraju pod polskim tytułem "Świat Mimu". W tym samym czasie wrócił do kraju, gdzie objął kierownictwo artystyczne nad Warszawskim Teatrem Pantomimy w Państwowym Teatrze Żydowskim im. E. R. Kamińskiej w Warszawie, które sprawował do 2002 r. Założył Studio Mimów przy Teatrze na Woli w Warszawie, od roku 2005 zajęcia Studia Mimów odbywają się w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Stefan Niedziałkowski był także inicjatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu w latach: 2000-2002 i 2004.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone