wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
marzec 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Łódzkie warsztaty tańca

[05.03.2006] Stowarzyszenie Taneczne PRO zaprasza do Łodzi w dniach 11-12 marca na warsztaty taneczne. Jak piszą organizatorzy w warsztatach uczestniczyć mogą osoby w każdym wieku zainteresowane nastrojeniem ciała do twórczych poszukiwań własnego ruchu. A "zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów pozwolą odkryć wewnętrzną radość tańczenia oraz nauczyć świadomego wyrażania swoich emocji poprzez ruch". W trakcie warsztatów będzie możliwość nabycia praktycznych umiejętności z zakresu technik tańca współczesnego, funky i break dance. Warsztaty odbędą się w budynku WSHE w Łodzi ul. Rewolucji 1905 roku nr 52, budynek G, Sala Wschodnia. Opłata za całe warsztaty wynosi 100 zł. Kontakt: tel. 0 502 35 50 52.

Program warsztatów:

Taniec współczesny - Katarzyna Martyka
Taniec współczesny charakteryzuje się wykorzystaniem wszystkich płaszczyzn ruchu. Tancerz współczesny bazuje na działaniu dwóch przeciwstawnych czynnikach ruchu: kurczenia i wydłużania ciała. Ruch w tańcu współczesnym jest płynny, inicjowany od różnych części ciała. Bardzo często wykorzystuje się naturalne gesty i możliwości fizyczne tancerza.

Improwizacja i świadomość ciała - Justyna Sobieraj
Improwizacja kontaktowa jest stylem tańca, w którym partnerzy w spontanicznym dialogu dokonują wymiany ciężaru ciała, punktu podparcia i impulsu inicjującego ruch. Jest to technika partnerowania, która umożliwia odnalezienie indywidualnego ruchu jak również rozwinięcie kontaktu z partnerem i grupą. Improwizacja solowa pozwala na pokonanie barier, które są zakodowane w ciele i umyśle.

Funky - Katarzyna Kieszkowska
Jest to rytmiczny taniec dostosowany w stylu i charakterze ruchu do klimatu muzyki pop. Połączenie pracy rąk i nóg w taniec wymaga dużej koordynacji. Ciało jest miękkie, kombinacje taneczne bazują na naturalnych możliwościach ruchowych i dostosowują się do rytmu. Funky charakteryzuje się izolacjami w ciele czyli niezależnym ruchem poszczególnych części ciała.

Floor work - Magdalena Paszkiewicz
Technika ta ma na celu wzmocnienie centrum i ogólną poprawę kondycji ciała poprzez świadomą pracę z wykorzystaniem elementów jogi, techniki Pilatesa, strechingu, izolacji oraz ćwiczeń oddechowych. Stanowi bazę dla innych technik tańca współczesnego.

Breakdance - Sebastian Krupa, Max Natorff
Taniec powstał w latach 70-tych i charakteryzuje się przede wszystkim wykorzystaniem figur akrobatycznych. Elementami breakdance są m.in.: pover moves, footwork, freezes, poplocking. Zajęcia prowadzone przez wicemistrzów Polski.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone