wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
marzec 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Wieczór Okazjonalny z Teatrem Okazjonalnym

[10.03.2006] 11 marca o godz. 18.00 w Sopockiej Scenie Off de BICZ odbędzie się "Wieczór Okazjonalny" - spotkanie z twórczością Teatru Okazjonalnego, niedawno nominowanego do tytułu Artysty Roku 2005 w dziedzinie "teatr" przez "Gazetę Wyborczą". Bilety w cenie: 25 zł normalny, 20 zł studencki. Kontakt: (0-58) 555 22 34. Sopocka Scena Off de BICZ - Teatr na Plaży, ul. Mamuszki 2, Sopot.
Podczas tego wieczoru artyści przypomną zarówno spektakle starsze, jak i powrócą do niedawnych premier. Najpierw zobaczymy "Art Cafe", które miało premierę 5 lat temu, ale niezmiennie cieszy się sympatią i zainteresowaniem widzów. Tą kameralną opowieść o miłości w klimacie Paryża lat międzywojennych Teatr Okazjonalny grał wiele razy w Polsce i zagranicą. Niepowtarzalną atmosferę spektaklu tworzą zarówno piosenki Josephine Baker, jak i wdzięk i poczucie humoru wykonawców - Joanny Czajkowskiej i Jacka Krawczka.

Solo "Wu:zi" zatańczy Iwona Gilarska, która współpracuje z Teatrem Okazjonalnym już kilka lat, a od tego roku zasłużyła sobie na miano stałego członka zespołu. Jej spektakl ma być próbą wejścia w stan świadomej nieświadomości, stan zawieszenia, kiedy umysł wyłącza się na chwilę dla samego bycia, zaczerpnięcia oddechu, zapomnienia, że otacza nas zaprojektowana rzeczywistość, wir wydarzeń i schematycznych działań, które nami kierują. Bezpośrednią inspiracją był renesansowy taniec dworski, który stał się bazą osobistych poszukiwań wpływu tańca dworskiego na taniec współczesny.

Po przerwie - zrealizowane pod koniec ubiegłego roku solo Jacka Krawczyka, do którego inspiracją była muzyka niemieckiego kompozytora awangardzisty Karlheinza Stockhausena. "Helicopter quartett" to jeden z jego najbardziej ekstrawaganckich pomysłów - utwór na kwartet smyczkowy i cztery helikoptery. Każdy instrumentalista kwartetu grał na pokładzie latającej maszyny. Gama tonów złożona ze skrzypiec, altówki, wiolonczeli i silników tworzyła koncert ponad chmurami - dźwięk przestrzeni. Jacek Krawczyk postanowił skonfrontować z tą specyficzną i przejmującą muzyką swoje doświadczenia i marzenia dojrzałego mężczyzny i artysty. Tańczy ruchem silnym, fizycznym, tak by przenieść widza w świat podniebnych maszyn i spełnić odwieczne marzenie człowieka, by wznieść się w powietrze.

Program Wieczoru Okazjonalnego:

"Art Cafe"
choreografia i wykonanie: Joanna Czajkowska i Jacek Krawczyk
muzyka: Josephine Baker, Goldfrapp
kostiumy: Eliza Śliwa

"Wu:zi"
choreografia i wykonanie: Iwona Gilarska
muzyka: Faithless, Morphine, muzyka dworska
kostium: Dorota Chmielowiec, Iwona Gilarska

"Helikopter Tanz Streichquartett"
choreografia: Jacek Krawczyk, Joanna Czajkowska
muzyka: Karlheinz Stockhausen
wykonanie: Jacek Krawczyk


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone