wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
marzec 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Polski Teatr Tańca w Kassel

[16.03.2006] Już po raz piąty w tym sezonie Polski Teatr Tańca wyjeżdża w artystyczną podróż do Niemiec. Tym razem 19 marca zespół Ewy Wycichowskiej wystąpi w Kassel na X Międzynarodowym Festiwalu Tańca. Poznańscy artyści zaprezentują tam "Naszyjnik gołębicy" i "Barocco" w choreografii Jacka Przybyłowicza oraz "Zefirum" Virpi Pahkinen.

Dziesięć dni później Polski Teatr Tańca będzie gościł po raz kolejny w Kleist Forum we Frankfurcie nad Odrą, 30 marca zaprezentuje tam zrealizowany w koprodukcji polsko-niemieckiej spektakl Ewy Wycichowskiej "Przypadki Pana von K." a 31 marca " Tango z Lady M." również w choreografii szefowej zespołu.

Z poznańską publicznością Polski Teatr Tańca spotka się już za kilka dni na Scenie Rozmaitości, gdzie 26 i 27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przedstawi premierowe "Short Cuts". Autorem choreografii do nowego spektaklu Polskiego Teatru Tańca jest Istvan Juhos - Putto, który po ukończeniu szkoły baletowej w Budapeszcie przez wiele lat był związany z najlepszymi zespołami tańca współczesnego na świecie m.in. Kibbutz Contemporary Dance Company, Baatsheva Dance Company i Tanz - Forum Köln. To doświadczenie odnajdujemy w jego języku choreograficznym, który opierając się na technice contemporary dance, buduje indywidualne struktury stylistyczne i tematyczne.

Putto tak opowiada o swoim spektaklu: "Chodząc po ulicy, wyobraź sobie relacje ludzi wokół, kto kogo lubi, a kto kogo nie. Każdy z kimś ma jakieś sprawy do załatwienia, każdy chce coś ukryć lub czymś się podzielić. Wszyscy pokonujemy granice by wejść w kontakt z innymi. Myślałem o swoim dzieciństwie, kiedy biegłem przez plac zabaw, przez błoto, trawę, dźwięki, słowa, radość, smutek... Jeśli biegniesz szybko musisz uważać, gdzie stawiasz stopy. To pierwsze doświadczenie dziecka, szybki bieg i rozpoznawanie świata. To zupełnie asymetryczne i nieprzewidywalne podróżowanie, poszukiwanie wzorców i sposobów życia. To właśnie przykład tego, co chcę badać. Teraz używam form by zbudować relację między tancerzami, ale nie chcę stworzyć czegoś skończonego. Bardziej mnie interesuje historia, która się zaczyna i trwa między ludźmi, niż opowieść, która ją zamknie. Nieprzewidywalne krótkie cięcia - short cuts."


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone