wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
marzec 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Zabawka wg Jakuba Lewandowskiego

[23.03.2006] Autorski projekt taneczny Jakuba Lewandowskiego "Zabawka", współprodukowany z Teatrem Rozrywki z Chorzowa oraz spektakl "Dawno, dawno temu" w wykonaniu Teatru Tańca DF zobaczyć będzie można 25 marca o godz. 18.00. Centrum Sztuki Wpółczesnej "Solvay" (ul. Zakopiańska 62) w Krakowie. Bilety w cenie 10 zł i 5 zł. Kontakt: tel. (0-12) 266 98 12.

"Zabawka"
choreografia: Jakub Lewandowski
kostiumy: Elżbieta Terlikowska
występują: Natalia Jędrzejczyk, Jakub Lewandowski, Krzysztof Włosiński
współprodukcja - Teatr Rozrywki z Chorzowa
prapremiera w Teatrze Rozrywki, 5 stycznia 2006 r.

Spektakl "Zabawka" opowiada o samotnym człowieku, który w klatce czterech ścian ucieka w świat marzeń. Postaci z jego rojeń stają się coraz silniejsze i coraz bardziej rzeczywiste. Są fascynujące, ale i niebezpieczne, mogą bowiem zawładnąć człowiekiem bez reszty. Czy tak się stanie? Czy z manipulacji może się zrodzić miłość? Czy uczucie zawsze daje nadzieję?

Jakub Lewandowski: - "Zabawka" jest moim debiutem, o którym od dawna myślałem. Bardzo mnie to męczyło i postanowiłem "wyrzucić z siebie" te wszystkie emocje, które nie dawały mi spokoju. Fascynuje mnie taniec współczesny. W przeciwieństwie do tańca klasycznego, który jest bardzo osadzony w formie, taniec współczesny pozwala na przekazywanie emocji poprzez bardziej swobodny ruch. Ta technika jednak również swoje zasady oraz reguły i wymaga od tancerza wielkiej świadomości swego ciała. Taniec ten pojmuję jako nieskrępowany i pełen energii. Jest bardzo przestrzenny, umożliwia tancerzom rozmowę ciałem, a widzowi pozwala na indywidualną interpretację.

Jakub Lewandowski jest absolwentem Studium Animatorów Kultury w Kaliszu (taniec współczesny), Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (wychowanie wczesnoszkolne i sztuki na Wydziale Pedagogicznym), stypendystą Centrum Choreograficznego Mathillde Monier w Montpellier (Francja), gdzie uczestniczył w sześciu projektach, odbywając jednocześnie staż. Debiutował w Teatrze Tańca Współczesnego Alter w Kaliszu jako tancerz w spektaklu "Między czasem a czasem" (1997). Występował w spektaklach Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu oraz w realizacjach TVN. Członek zespołu baletowego Teatru Rozrywki od 1 września 2004 r. Jego pierwszą premierą na scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie był "Krzyk według Jacka Kaczmarskiego".


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone