wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
kwiecień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty wakacyjne

[01.04.2006] W miejscowości Kożyczkowo organizowane będą dwa warsztaty w ramach Spotkań w Tańcu. Będą to: Taniec brzucha i Terapeutyczny Teatr Tańca. Termin: 28 sierpnia - 3 września, Kożyczkowo (Szwajcaria Kaszubska). Zajęcia odbywają się w ośrodku ekologicznym w Kożyczkowie (Szwajcaria Kaszubska). Noclegi w pokojach 4 osobowych, jedzenie wegetariańskie. Cena 900 zł. Kontakt: 0 605 35 77 11.

Taniec brzucha: wywodzi się z rytualnego tańca kobiet-kapłanek. Jest zarówno bardzo widowiskowym i radosnym tańcem jak i bardzo ciekawą i zdrową formą pracy z ciałem i rytmem. W trakcie zajęć będzie można zarówno poznać i doskonalić technikę jak i skupić się na wewnętrznym duchowym, energetycznym aspekcie tańca oraz doświadczaniu i wyrażaniu emocji przez taniec.
Prowadząca: Bassimah Wołk Gutwald - przez wiele lat uczyła się tańca brzucha u wielu wybitnych tancerek w Niemczech. Prowadzi warsztaty ucząc tańca brzucha jak oraz prowadzi kręgi rozwojowe dla kobiet gdzie skupia się na wewnętrznych: duchowych i energetycznych aspektach tańca brzucha oraz na pracy nad rozwojem kobiecości poprzez taniec. Występuje i prowadzi pokazy tańca brzucha w Polsce i w Egipcie.

Teatr Improwizacji Tańca i Terapeutyczny Teatr Tańca: W trakcie zajęć skupimy się pracy z improwizacją tańca i improwizacją w kontakcie. Będziemy rozwijać kreatywność także przez rysunki i kreatywne pisanie oraz będziemy tworzyć spontaniczne, improwizowane przedstawienia. Poprzez terapeutyczny teatr tańca będziemy uczyć się rozpoznawać i zmieniać wzorce zachowań i postaw. Ponadto jako forma relaksacji i pracy z ciałem: masaże, ćwiczenia świadomości ciała i ćwiczenia oddechowe.
Prowadzący: Mateusz Wiszniewski, arteterapeuta, instruktor improwizacji tańca i symboliki ciała. Nauczyciel Tańca Hula i masażu Lomilomi. Od wielu lat prowadzi warsztaty i sesje indywidualne z zakresu terapii ekspresywnych, tańca i rysunku oraz ćwiczeń relaksacyjnych i wizualizacji. Brał udział w warsztatach prowadzonych przez najwybitniejszych, współczesnych mistrzów terapii tańcem i pracy z ciałem: Anny Halprin-The Life-Art Process, Gabrielle Roth-5 Rhytms, Emilie Conrad-Continuum, Ruth Zaporach-Action Theater.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone