wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
kwiecień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty w Bytomiu

[03.04.2006] Śląski Teatr Tańca w Bytomiu zaprasza na Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego w dniach 21 - 23 kwietnia. Warsztaty poprowadzą: Korina Kordova - taniec współczesny, Eva Lackova - taniec klasyczny, taniec współczesny, Aleksander Kopański - gimnastyka ogólnorozwojowa, Sebastian Zajkowski - taniec współczesny, Janusz Skubaczkowski - taniec współczesny. Koszt warsztatów: przedsprzedaż (do 14 kwietnia) 100 zł, cena regularna (od 15 kwietnia) - 130 zł.

Informacje o prowadzących:

Korina Kordova urodzona w 1978 w Brazylii, trenowała balet klasyczny, modern i współczesny w Sao Paulo, USA oraz Holandii. Od 1999 do 2001 studia teatralne z Grupo Tapa w Sao Paulo, studia dziennkikarskie. Współpracowała z Joao Andreazzi (Cia Corpos Nomades), Debora Salgueiro i Suzana Gomes. Od 2005 roku tancerka Śląskiego Teatru Tańca.

Sebastian Zajkowski - od 10 roku życia (1987), przez 8 lat uczył się w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu. W latach 1995 - 2000 pracował w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Od 2000 roku jest tancerzem Śląskiego Teatru Tańca. W 2005 roku premierę miał spektakl "Środek Ciężkości", którego jest współtwórcą.

Eva Lackova - w roku 1994 ukończyła Konserwatorium Taneczne w Bratysławie a w 1999 Akademię Sztuk w Bratysławie. Uczestniczyła w wielu warsztatach tańca i choreografii - w Boswill, Neuchatel i Wiedniu, Palamos. Była tancerką Contemporary Dance Company of Bratislava, Słowackim Teatrze Narodowym, Bratislava Dance Theatre i Balecie Praskim. Jako pedagog pracowała z Allegro Dance Company, Teatrze Tańca Bralen, Baletem Praskim, Teatrem Miejskim w Baden, prowadziła warsztaty tańca w Berlinie.

Alekander Kopański - urodzony w 1979 roku w Kielcach. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej (1992) oraz Akademii Rolniczej (2004). Przez 10 lat trenował akrobatykę sportową zdobywając wiele nagród w tym 2 miejsce na Mistrzostwach Polski. Uczestniczył w zajęciach tańca współczesnego oraz baletu prowadzonych przez Janusza Skubaczkowskiego. W 2004 roku dołączył do grupy tancerzy Śląskiego Teatru Tańca.

Janusz Skubaczkowski - tancerz, nauczyciel, choreograf. Swą karierę zawodową rozpoczynał w krakowskich teatrach tańca Kontrast i EST. W latach 1995-2000 tańczył w Śląskim Teatrze Tańca, gdzie współpracował z Jackiem Łumińskim, Conradem Drzewieckim, Leo Niernik (USA), Wendell Beavers (USA), Sam Costa (USA), Frank Haendler (Holandia), Diana Elshout (Holandia), Henrietta Horn (Germany). W następnych latach w wielu międzynarodowych projektach: Christine Brunel (Niemcy), Peter Palacio (Kolumbia), Denise Lampart (Szwajcaria). Był nauczycielem tańca współczesnego w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu. Od 2000 roku prowadzi warsztaty dla tancerzy tańca współczesnego w Polsce, USA, Kolumbii. Technikę i jakości tańca współczesnego wzbogaca elementami jogi.

Nagrodzony jako choreograf:
I Nagroda na Konkursie Współczesnej Sztuki Choreograficznej w Witebsku 2003
I Nagroda na Międzynarodowych prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu 2003
II Nagroda na Konkursie tańca w Koninie 2000
III Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Gdynii 2003


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone