wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
kwiecień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Afrykański taniec w krótkiej historii Afryki

[08.04.2006] Migrator Theatre zaprasza na spektakl sztuki Simona Mol "Africa... My Africa", który odbędzie się 13 kwietnia o godz. 18.30 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie (ul. Kredytowa 1). Bilety: normalny 20 zł, przedsprzedaż 15 zł, studenci 15 zł, przedsprzedaż 10 zł.

"Africa... My Africa" to rodzaj politycznego musicalu - historia trzech wieków Afryki przedstawiona w godzinę. Odbywa się to z pomocą symboli muzycznych (afrykańskich i europejskich), tańca afrykańskiego: folklorystycznego, nubijskiego i współczesnego, oraz teatralne recytowanie wierszy z pomocą światła, egzotycznej choreografii i głosu duszy artysty. Obejrzenie spektaklu zapewnia bliski kontakt z symbolem, dynamicznymi elementami kultury afrykańskiej.

Cała koncepcja sztuki budzi wiele pytań dotyczących opowiadania historii afrykańskiej językiem teatru- jak można reprezentować epokę albo rzeczywistość niewolników, albo jak ukazać doświadczenia kolonializmu w Afryce? Czy słowa, muzyka, głos bębna, język ciała lub symbole ideologii mają możliwości artystyczne odpowiedzi na te pytania? Do jakiego stopnia w aktorze można rozbudzić smutek niewolników, lub doświadczenia wojny i podziału Afryki? Z drugiej strony jak można ukazać tę nadzieję, która daje Afryce siłę, aby żyć i wierzyć w lepszą przyszłość? To Opowieść Afryki zamknięta w niezwykłym, abstrakcyjnym i mitycznym muzeum stworzonym z 20 wersów wiersza. Oprócz politycznego znaczenia, sztuka ma również silny czysto ludzki wymiar.

W polskojęzycznym przedstawieniu biorą udział profesjonalni aktorzy i amatorzy z Kongo, Angoli, Sudanu, Nigerii, Inguszetii, Liberi, Toga, Wietnamu, Azebejżanu, Kamerunu, Jugosławi, Gwinei i Polski (Mikołaj Klimek, Teatr Narodowy).


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone