wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
kwiecień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztat wspomagający Beaty Blizińskiej

[08.04.2006] Akademia Tańca Tomasza Potockiego w Warszawie (ul. Wolność 2a) zaprasza na autorskie warsztaty Beaty Blizińskiej "Świadomość ciała", które odbywają się w cykly stałym w soboty. Kontakt: tel. (0-22) 838 40 64.

Autorskie warsztaty Beaty Blizińskiej "Świadomość ciała" służą wszystkim tym, którzy chcą podnieść swoje umiejętności w tańcu przez pozbycie się niepotrzebnych napięć w ciele i naukę świadomego, swobodnego poruszania się. Podczas zajęć jest czas na znalezienie właściwej dla siebie, naturalnej postawy ciała, równowagi i lekkości ruchu. Są również ćwiczenia podnoszące świadomość przestrzeni i obecności innych osób poruszających się w tym samym pomieszczeniu. Ćwiczenia proponowane na warsztatach nie wymagają wysiłku fizycznego, jednak jest to dość trudna praca wymagająca jednocześnie otwartości, skupienia się i rozluźnienia. Równowaga między tymi dwoma wartościami daje podstawę do wykonywania wszelkich trudnych kroków, obrotów, figur w tangu, flamenco, tańcu współczesnym, salsie, funky itd itd... Tego typu praca z ciałem towarzyszy treningom większości współczesnych profesjonalnych tancerzy, a efektem jej jest pozbycie się zbędnego wysiłku podczas tańca, nieuchwytne piękno i plastyka ruchu.

Warsztaty są pomocne również dla osób chcących po prostu popracować nad sobą i swoim ciałem. Umiejętności zdobyte na warsztatach mogą dobrze wpływać na samopoczucie, na umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych oraz mogą poprawiać stan kręgosłupa.

Beata Blizińska - dyplomowana nauczycielka hatha-jogi i instruktorka tańca. Interesuje się przede wszystkim tańcem współczesnym i improwizacją w kontakcie, ale zajmowała się też innymi rodzajami tańca. Była pierwszą partnerką Davida Masona w tangu argentyńskim i salsie, a hobbystyczne uczyła się m. in. tańca afrykańskiego. Ukończyła Wydział Tańca Współczesnego w Szkole Animatorów Kultury w Kaliszu, tam również była członkiem zespołu tańca współczesnego Tao, odbyła elitarny, intensywny staż w School for New Dance Development w Amsterdamie. Zajmuje się również malarstwem. Beata Blizińska w pracy z ciałem wykorzystuje tak współczesne jak i bardzo stare techniki. Są to: body mind centering, technika Alexandra, technika tańca współczesnego, movement research.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone