wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
maj 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Biennale dla Conrada Drzewieckiego

[11.05.2006] W dniach od 19 sierpnia do 27 sierpnia w Poznaniu odbywać się będzie VII Międzynarodowe Biennale Tańca Współczesnego i Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Jest to od kilku lat jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Europie. Na Warsztaty do Poznania przyjeżdża corocznie około 1500 uczestników, którzy pracują pod kierunkiem 50-osobowej grupy pedagogów tańca z całego świata.

Szczególnym bohaterem tegorocznego Biennale będzie Conrad Drzewiecki, założyciel Polskiego Teatru Tańca i jego dyrektor artystyczny w latach 1973-1987, któremu z okazji 80-lecia urodzin dedykujemy VII Międzynarodowe Biennale Tańca Współczesnego i Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, w którym wezmą udział zespoły z Kanady, Słowenii, Polski i Francji , w tym jedna z najwybitniejszych postaci francuskiej sztuki choreograficznej Karine Saporta.
23 sierpnia będzie dniem w całości poświęconym Conradowi Drzewieckiemu, w jego programie znajdzie się wystawa zdjęć i plakatów związanych z działalnością choreograficzną Jubilata, Seminarium przygotowane we współpracy z Zakładem Dramatu i Teatru Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz pokaz filmów m.in. "Gry", "Krzesany"," Pawana na śmierć Infantki".

Uczestnicy Warsztatów mają do wyboru ponad czterdzieści technik na trzech poziomach zaawansowania od początkujących do najbardziej wtajemniczonych. W Warsztatach może wziąć udział każdy bez względu na wiek i stopień przygotowania ruchowego. Oprócz propozycji dla bardzo szerokiego odbiorcy takich jak: funky jazz, hip hop new style, samba brazylijska i salsa, modern jazz undrground, tańce irlandzkie, flamenco czy tango argentyńskie, proponujemy doskonalenie warsztatu zawodowego dla tancerzy m.in. modern dance, girokinesis, contemporary dance, body conditioning, Laboratorium twórcze oraz warsztat metod pracy w teatrze tańca, który poprowadzą choreografowie zespołów prezentujących się na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca. Ponadto PTT oferuje barre au sol, contact improvisation, a także techniki wspomagające: yogę, tai chi i Pilates. Można będzie odnaleźć równowagę ciała i ducha na warsztatach terapii tańcem (choreoterapia). Tegoroczne nowości to m.in: ethnojazz i jazz nouveau, taniec karaibski, taniec musicalowy i taniec izraelski.
Zapisy na Warsztaty rozpoczynają się 15 maja 2006 roku od godz.12 wyłącznie w systemie internetowym na stronie Polskiego Teatru Tańca: www.ptt-poznan.pl


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone