wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
maj 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty i audycja do Fico Balet

[15.05.2006] +++ tańca - cykliczne spotkania z tańcem organizowane przez Teatr Narodowy we współpracy z Projektem DCX zapraszają na: audycję do nowej produkcji Fico Balet (Słowenia) oraz warsztaty Fico Balet (Słowenia) & Saskia Holbing (Austria), które odbędą się w dniach 3-4 czerwca w Warszawie (Ośrodek Działań Twórczych, ul. 1 Sierpnia 36a). Koszt: w obu warsztatach: 200 zł (zapisy do 20 maja, zaliczka 50 zł), 220 zł (zapisy po 20 maja); udział w jednym warsztacie: 120 zł. Zapisy do 26 maja. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc na warsztatach. Kontakt: tel. 0 880 793 817.

Informacje o audycji

Audycja skierowana jest do:
- doświadczonych tancerzy lub doświadczonych aktorów posiadających dobre poczucie ruchu
- osób, które odnajdują się w sytuacjach ekstremalnych
Goran D. Bogdanowski (Fico Balet) poszukuje tancerzy / performerów (mężczyzn i kobiet) do nowego projektu FIČO BALET - Sun City. Próby do projektu Sun City odbywać się będą w Słowenii i Portugalii począwszy od 1 września 2006 r. Premiera spektaklu przewidziana jest na koniec grudnia 2006. Osoby biorące udział w audycji zobowiązane są wziąć udział w warsztacie FIČO BALET (dwa dni) i dodatkowo zaprezentować jednominutową prezentację. Prosimy także o przesłanie krótkiego CV. Udział w audycji nie wymaga dodatkowych opłat (poza kosztem warsztatu).

Informacje o warsztatach

Improwizacja i kreatywna praca z ciałem
3 czerwca
godz. 12.00 - 15.00 - Saskia Hölbling (Austria), kreatywna praca z ciałem
godz. 15.30 - 18.30 - FIco Balet: Goran D. Bogdanovski & Dejan Srhoj (Słowenia), improwizacja

4 czerwca
godz. 12.00 - 15.00 - Saskia Hölbling (Austria), kreatywna praca z ciałem
godz. 15.30 - 18.30 - Fico Balet: Goran D. Bogdanovski & Dejan Srhoj (Słowenia), improwizacja
godz. 18.45 - Audycja FIČO BALET

Inne informacje:

Goran Bogdanovski - choreograf, tancerz, performer. Absolwent szkoły baletowej w Lubiljanie. Studiował gimnastykę, elektronikę, filozofię, balet, taniec współczesny. Brał udział w projektach laboratoryjnych z Emio Greco, Josef Nadj, Jordi Cortes Molina, David Zambrano, Chrysa Parkinson, Howard Katz Fireheart, Francois Michele Pesenti. W latach 1989-2000 był członkiem zespołu baletowego Słoweńskiej Opery Narodowej i Teatru Baletowego w Lubljanie. Jako tancerz niezależny brał udział w projektach teatralnych, filmowych, pracował z choreografami tańca współczesnego (Michael Clark Company, Matjaz Pograjc, Betontanc Company, Tomaz Strucl). Od 2000 roku współtworzy FIČO BALET, dla którego tworzy także własne choreografie.

Dejan Srhoj - tancerz, choreograf. Absolwent szkoły baletowej w Lubljanie i Ballet Academy w Monachium. Był solistą Słoweńskiej Opery Narodowej i Teatru Baletowego w Lubljanie. Brał udział w projektach laboratoryjnych z Vera Mantero, Howard Katz Fireheart, Ko Murobushi, Benoit Lachambre, Francois Michele Pesenti. Stypendysta DanceWeb (2003). Od 2000 roku współtworzy FIČO BALET.

Technika Fičo Balet jest syntezą technik tańca, rozwijanych przez grupę w ciągu ostatnich sześciu lat. Jest efektem wzbogacenia techniki klasycznej informacjami i doświadczeniami z obszaru technik graham, limon, release, contact, flying low technique, improwizacja, hip hop, tai-chi, budo flux, yoga, gymnastic, technik teatralnych i z doświadczeń życia codziennego. Jest oparta na równoczesnym wykorzystaniu siły i delikatności ruchu, na przepływie energii z centrum ciała, na szukaniu nieograniczoności ruchów i ukierunkowywaniu uwagi. Nacisk kładziony jest na rozwijanie nowych narzędzi do pracy nad duetami i pracy w grupie, które wyprowadzane są z badania relacji między ludźmi. Artystom towarzyszy przekonanie, że dzięki podróżom w świecie wyobraźni granice niemożliwego zaczynają się przesuwać. Zasadą Fičo Balet jest ciągły brak powagi wobec wszelkich zasad.

Warsztat - Podczas warsztatu uczestnicy skonfrontują indywidualne podejście do ruchu z zadanym tematem. Praca będzie dotyczyła sposobu postrzegania własnych fizycznych możliwości oraz świadomości własnych barier. Nacisk położony zostanie na rozwijanie nowych narzędzi pracy nad duetami oraz pracy w grupie. Badanie związku pomiędzy improwizacją i końcową kompozycją będzie odbywało się w relacji z muzyką. Warsztat rozpocznie się krótką lekcją - rozgrzewką.

Saskia Hölbling (Austria) - choreograf, tancerka. Przez dwa lata studiowała biochemię w Wiedniu. Taniec studiowała w wiedeńskim konserwatorium (1991-1995) oraz w Performing Arts Studios (P.A.R.T.S.) w Brukseli, (1995-1997). Była stypendystką danceWeb (1996) i Atelier du Monde/Montpellier Danse (2001). W 1995 założyła własny zespół DANS.KIAS. Tańczyła w projektach Boba Wilsona (USA), Cie W. Dorner (Austria), Laurent Pichaud (Francja) oraz Benoit Lachambre (Kanada). Tworzy wspólne projekty z artystami innych dziedzin sztuki - kompozytorami muzyki współczesnej, twórcami sztuki video.

Warsztat - Celem warsztatu jest wyjście poza konwencjonalnie sposoby postrzegania ciała do zmiany perspektywy. Praca skoncentrowana będzie na dążeniu do osiągnięcia w ciele stanu wewnętrznej gotowości, który pozwala przyjmować rzeczywistość, taką, jaką jest – akceptować zachodzące w niej zatracenia równowagi, przesunięcia, poruszenia i umożliwia reakcję na nie. Esencja ciała w takim stanie zmienia się, różnicuje w zależności od subiektywnych fizycznych i wyobrażonych odczuć oraz zależnie od rzeczywistości. Taki stan najwyższej gotowości zmysłów i nieustannej możliwości reakcji ciała poza wszelkimi codziennymi konwencjami przejawia się w całościowym, konkretnym sposobie obecności. Odnajdywanie tego stanu w konkretnych sytuacjach jest indywidualnie zróżnicowanym, wielobarwnym procesem.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone