wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
maj 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Skanes Dansteater z Malmö w Poznaniu

[23.05.2006] W dniach 30 i 31 maja na zaproszenie Polskiego Teatru Tańca gościć będzie w Poznaniu Skanes Dansteater z Malmö (Szwecja). Spotkanie z tą międzynarodową grupą tancerzy (wśród nich Polka Lidia Woś - niegdyś solistka Polskiego Teatru Tańca) będzie się odbywać dwuetapowo: spotkanie warsztatowe - 30 maja, spotkanie prezentacyjne - 31 maja.

30 maja w godz. 10.00 - 12.30 w Studiu Polskiego Teatru Tańca (ul. Kozia 4, Poznań) w ramach cyklu Teatr tańca w Ogrodzie Sztuk obejrzeć będzie można wspólną lekcję artystów Skanes Dansteater i Polskiego Teatru Tańca oraz fragmenty próby do spektaklu "SPIRIT".
30 maja o godz. 13.00 - konferencja prasowa Skanes Dansteater z udziałem dyrektora teatru Marie Brolin-Tani.
Udział w tym niecodziennym Ogrodzie Sztuk jest nieodpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłaszanie się do Impresariatu PTT nie później niż do dnia 26 maja włącznie (tel. (0-61) 852 40 08.
31 maja o godz. 19.00, Scena Rozmaitości (ul. Polna 86, Poznań) - spektakl "SPIRIT" Skanes Dansteater

W wieczorze "SPIRIT" szwedzki taniec współczesny reprezentowany jest przez trzy wybitne osobowości artystyczne: Virpi Pahkinen, Marie Brolin-Tani i Didy Veldman, których spektakle cieszą się wielkim uznaniem na całym świecie. Virpi Pahkinen, która dwukrotnie pracowała z Polskim Teatrem Tańca ("Cisza drżących dłoni", "Zefirum") to laureatka wielu międzynarodowych nagród w dziedzinie tańca, na stałe związana z prestiżowym Dansens Hus w Sztokholmie. Dla Skanes Dansteater stworzyła nowy spektakl pt. "Nehebkau".
Kierująca Skanes Dansteater Marie Brolin-Tani jest dobrze znana w Polsce jako autorka spektaklu "Othello", który powstał we współpracy z Polskim Teatrem Tańca. Jej propozycja w wieczorze "SPIRIT" to "Searching" - spektakl inspirowany motywami z biografii Joanny D'Arc, z wyeksponowanym konfliktem między wezwaniem religijnym a tęsknotą do miłości ludzkiej.
Trzecią część wieczoru wypełni "Tender Hooks" Holenderki Didy Veldman, która na co dzień współpracuje z tak wybitnymi zespołami jak Cullberg Ballet, Gulbenkian Ballet czy Rambert Dance Company.
Premiera wieczoru "SPIRIT" odbyła się w Malmö jesienią 2005 roku. Po wielkim skandynawskim sukcesie, zespół Marie Brolin-Tani, który tworzy obecnie 14-osobowa grupa tancerzy z całego świata, wyrusza na polskie tournée.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone