wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
maj 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Joga dla tancerzy w Gdańsku

[25.05.2006] Anna Krysiak, Anna Haracz i Tomasz Antonowicz (konga) zapraszają na Warsztaty Tańca Współczesnego, które odbędą się w dniach 10-11 czerwca w Klubie Żak w Gdańsku. Cena warsztatu: 120 zł. Kontakt: 0 502 29 87 70.

W programie:

- joga dla tancerzy - prowadzenie Anna Haracz
- technika tańca współczesnego - prowadzenie Anna Krysiak
- improwizacja z muzyką na żywo - prowadzenie Anna Krysiak, Anna Haracz oraz Tomasz Antonowicz (konga)

Anna Krysiak - absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 1990-1992 pracowała w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu. W latach 1992-2004 była tancerka Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracowała ze Szkołą Baletową w Bytomiu, Swarthmore College w Pensylwanii (USA), University Salt Lake City w Utah, Mary University w Winona (Minnesota) i University of Calgary. Prowadziła warsztaty tańca współczesnego na wielu festiwalach w Polsce, Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Tańczyła w choreografiach Anny Sokolov, Melissy Monteros, Avi Kaisera (Batsheva Dance Company), Conrada Drzewieckiego, Poula Claydena (DV8), Marka Haima oraz innych choreografów współpracujących z ŚTT. Brała udział w projekcie Battery Dance Company w Nowym Jorku do muzyki na żywo z Cracow Klezmer Band. W 2000 roku otrzymała Medal im. Karola Szymanowskiego za wybitny wkład w rozwój sztuki tanecznej, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej technika powstała na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w ŚTT oraz pracy z wieloma innymi pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Technika ta jest wynikiem własnych badań nad możliwościami ciała człowieka; z wykorzystaniem rożnych impulsów z niego wypływających, ciężaru ciała, swobodnego przepływu energii, pędu, zawieszeń czyli balansowania miedzy stanem równowagi, a upadkiem i współdziałania z siłą grawitacji.

Anna Haracz - jest kierownikiem artystycznym teatru Kino Variatino, z którym realizuje własne choreografie prezentowane na offowej scenie trójmiejskiej, konferencjach i festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce (Kalisz, Lublin, Kraków, Warszawa) oraz zagranicą (Odessa, Estonia, St.Petersburg, Bukareszt, Praga).Brała udział w projektach: w Polli Talu Art Center w Estonii - The Choreography/Music/Light warsztaty dla młodych choreografów z Europy Wschodniej: Douglas Dunn (USA), Lisa Karer (USA), David Simons (USA), Karol Mulin (USA), Academy of dance w Odessie, Movements on the EGDE 2002 w Bukareszcie - festiwal i warsztaty improwizacji: Mark Tompkins (Francja), Lisa Nelson (USA), David Zambrano (Holandia), Międzynarodowy Festiwal Nowego Tańca "Knfrontance" w Pradze - Thomas Hauert (Belgia) oraz "ODY-SEAS" w reż. Leszka Bzdyla. Regularnie zajmuje się jogą od 2002 r., naucza od 2004 r. Obecnie jest studentem kursu kwalifikacyjnego dla przyszłych nauczycieli jogi wg metody BKS Iyengara w Szczecinie prowadzony przez doświadczonych nauczycieli Jurka i Ałłę Jaguckich.

Tomasz Antonowicz - kongista, współpracował z wieloma artystami trójmiejskiej sceny muzycznej i nie tylko oraz sceny teatralnej (Alicja Mojko - Teatr Snów). Obecnie pracuje m.in. nad projektem z DJ Romero a także udziela się w innych składach. W grze wykorzystuje zestaw trzech kong Meinl Percussion oraz wiele nietypowych instrumentów takich jak najróżniejsze przeszkadzajki i ceramiczne bębny Udu. Współpracuje z tancerką i choreografem Anną Haracz (Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino) tworząc warstwę muzyczną do najnowszego spektaklu tego teatru. Jest również współzałożycielem Stowarzyszenia Artstycznego "Mam Na Myśli" mającego na celu tworzenie i promowanie szeroko pojętej sztuki.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone