wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
czerwiec 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Letnie Warsztaty Tańców Orientalnych w Bielinie

[01.06.2006] Letnie Warsztaty Tańców Orientalnych w Bielinie, w otulinie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego, odbędą się w terminie: 1 sierpnia - 10 sierpnia. Maksymalna liczba uczestników całego kursu wynosi 40 osób. Wszystkie zajęcia trwają 1 godz. i 15 minut dziennie, przez 7 dni przeznaczonych na praktykę. Ceny kursów wahają się od 500 do 100 zł. Warsztaty orientalne organizowane są przez Teatr Tańca Nie Tylko Flamenco. Kontakt: tel. 0 603 64 81 09.

Techniki i wykładowcy:

* Tai Chi
Grupy początkujące - kurs poranny "obudź ciało" i wieczorny "poznaj swój kręgosłup" - kursy stworzone w oparciu m.in. o elementy Tai Chi. Poranny to przygotowanie ciała do dnia zajęć, poprawia elastyczności, rozgrzanie itp., wieczorem zrelaksowanie ciała po całym dniu zajęć, a głównie kręgosłupa.

Bożena Futoma - naukę sztuk walki rozpoczęła w wieku 14 lat. Od 1993 r. praktykuje Tai Chi, początkowo u chińskiego nauczyciela Jang Feng June, obecnie pod okiem mistrza Hai Bui Ngoc Naam'a. Od 2000 roku uczy Tai Chi. Specjalizuje się w Tai Chi medytacyjnym. Posiada szeroką wiedzę z zakresu chińskich sztuk związanych z życiem codziennym, takich jak Feng Shui, I Cing.

* Ikebana
Sztuka układania i komponowania kwiatów. W Japonii ikebana jako sztuka, a zarazem filozofia, rozwinęła się około 1300 lat temu. Kwiaty składano w ofierze na ołtarzach buddyjskich i shintoistycznych, a sama ceremonia układania kwiatów łączyła się z modlitwami i stanowiła element religijno-estetyczny. Około XVI-XVII wieku ikebana stała się bardziej świecka. Kompozycje kwiatowe, układane zawsze według ścisłych zasad, na stałe zadomowiły się w japońskich pokojach.

Wioletta Baran - jest wieloletnim pracownikiem Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, instytucji promującej sztukę i kulturę Japonii. Swoją przygodę z ikebaną rozpoczęła w roku 2003 na zajęciach prowadzonych przez o. Hieronima Kreisa (znawcy tej dziedziny sztuki w Polsce, ucznia Szkoły Sogetsu). Dwuletni kurs ikebany ukończyła z wyróżnieniem otrzymując Certyfikat Szkoły Języka Japońskiego. Była uczestniczką wielu spotkań, prezentacji ikebany pod kierunkiem prof. Satoko Fujita. W ramach oferty edukacyjnej dla szkół organizowała warsztaty układania kompozycji kwiatowych.

* Taniec Hinduski z Bollywood
Grupa początkująca: choreografia "Chayya, chayya" z filmu Dil Se; Grupa zaawansowana: choreografia "Tum Se Milke..." z filmu Main Hoo Naa. Współczesny taniec hinduski, który powstał w Indiach na potrzeby filmu i teledysku. Nie posiada ścisłych reguł, będąc mieszanką licznych tańców hinduskich i wpływów tańców z innych kręgów kulturowych. Służy jedynie zabawie i jako taki jest znacznie prostszy od tradycyjnych form tańca hinduskiego.

Magdalena Niernsëë - zaczynała od gimnastyki artystycznej. Praktykę tańca hinduskiego rozpoczęła od kursów Bharata Natyam u A. Łopatowskiej. Naukę kontynuowała w Indiach w Kerala Kalamandalam (Cheruthuruthy). Obecnie jest uczennicą Dr Neeny Prasad z Trivavdrum w stanie Kerala. W CVN Kalari Sangham uczyła się hinduskiej sztuki walki Klaripayattu. Występuje w projekcie Maksa Cegielskiego Masala Sound System a od 2005 roku również z zespołem Michała Czachowskiego w ramach koncertów Indialucia.

* Flamenco
Tangos de Granda - grupa początkująca; Tarantos z elementami bulerias - grupa zaawansowana; Teoria i palmas - zajęcia dodatkowe. Akompaniament: Tomasz Skłodowski, gitara/cajon, śpiew: Małgorzata Myszka. Flamenco powstało z połączenia kultury hiszpańskiej, arabskiej, żydowskiej i cygańskiej. W XX wieku obok flamenco tradycyjnego powstało wiele różnych kierunków, które można objąć jedną nazwą - współczesne flamenco. Jednak bez względu na kierunek zmian taniec flamenco posiada wspólne cechy: rozbudowany step, wyrazista praca rąk tancerek oraz silnie ekspresyjny wyraz. Taniec flamenco jest tańcem improwizowanym.

Małgorzata Matuszewska - tańcem flamenco zajmuje się od 1990 roku. Odbyła liczne kursy flamenco prowadzone przez znakomitych tancerzy, takich jak Mercedes Ruiz, Andres Marin i inni. Koncertuje z wieloma artystami flamenco oraz muzyki hiszpańskiej. W 2000 roku założyła Teatr Tańca Nie Tylko Flamenco. W 2004 r. otworzyła Studio Tańców Orientalnych i Flamenco.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone