wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
czerwiec 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


I Letnie Warsztaty Tańca w Operze Bałtyckiej

[01.06.2006] Państwowa Opera Bałtycka w Gdańsku (POB, al. Zwycięstwa 15) zaprasza na I Letnie Warsztaty Tańca w Operze Bałtyckiej w dniach 26 czerwca - 1 lipca. Warsztaty adresowane są dla wszystkich osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę z tańcem lub doskonalić swoje umiejętności. Każdy z uczestników będzie miał do wyboru dwie lub trzy techniki tańca: barre au sol, taniec klasyczny, taniec współczesny - wszystkie na poziomach początkującym lub średniozaawansowanym. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych tancerzy, pedagogów i choreografów: Agatę Białobrzeską, Sebastiana Białobrzeskiego, Andrzeja Morawca i Sławomira Gidla. Koszt uczestnictwa uzależniony jest od liczby wybranych paneli i wynosi: 2 panele: 350 zł, 3 panele: 430 zł. Zapisy do dnia 12 czerwca. Kontakt: tel. (0-58) 763 49 12 wew. 336.

Techniki:

* barre au sol - ćwiczenia wykonywane w pozycji leżącej na podłodze, by nie obciążać kręgosłupa; poszerzające ruchomość stawów i uaktywniające pracę mięśni przez ich wydłużanie i wzmacnianie. Bazują na wiedzy anatomicznej i ćwiczeniach zaczerpniętych z tańca klasycznego. Pozwalają na poprawę kondycji ciała i wzmacniają jego naturalne możliwości.

* taniec klasyczny - ma na celu wykształcenie harmonii i ładu w tańcu, idealnego rysunku, pięknych póz oraz płynności ruchów. Wyrabia doskonałą dyscyplinę ruchową poprzez stałą konstrukcję lekcji - ćwiczenia przy drążku i na środku sali. Taniec klasyczny to utworzona przez pedagoga kombinacja ustalonych kroków i póz, dla oznaczenia których używana jest terminologia francuska.

* taniec współczesny - jest to bogata plastyka ciała, kumulacja i swobodny przepływ energii, zawieszenia w ruchu i świadome wykorzystanie grawitacji, umiejętne koncentrowanie i wyzwalanie energii w tańcu. Gdzie ruch staje się dynamiczny nie tracąc przy tym lekkości i elegancji.

Sylwetki prowadzących:

Sebastian Białobrzeski - tancerz, pedagog, choreograf. Urodzony w 1971 r. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. W 1990 roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Pedagogiki Baletu. Także od 1990 roku do chwili obecnej jest czynnym zawodowo tancerzem Opery Bałtyckiej. W swoim repertuarze posiada partie aktorskie, koryfejskie i solistyczne. Na swoim koncie ma liczne występy na scenach krajowych i zagranicznych. Współpracował także z Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro. W 1998 roku podjął współpracę jako pedagog i choreograf z wieloma amatorskimi zespołami tanecznymi w Polsce. Jest także jurorem i wykładowcą na wielu młodzieżowych festiwalach tańca. W roku 2005 r. otrzymał z rąk wojewody świętokrzyskiego nagrodę za propagowanie tańca wśród młodzieży i przygotowywanie kolejnych edycji Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach.

Agata Białobrzeska - absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Od 1990 roku pracuje jako tancerka w Operze Bałtyckiej, a w 1991 roku rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Pedagogiki baletu Od 1996 roku jest pedagogiem tańca klasycznego i technik uzupełniających (barre au sol) w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Działa jako juror i wykładowca na festiwalach tanecznych. Jest również absolwentką studiów podyplomowych w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Wyróżniona przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej Nagrodą Indywidualną II stopnia za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. W 2005 roku nagrodzona przez wojewodę świętokrzyskiego za propagowanie tańca wśród młodzieży.

Andrzej Morawiec - tancerz, pedagog, choreograf. Absolwent bytomskiej Państwowej Szkoły Baletowej oraz leningradzkiego Instytutu Kultury na wydziale choreografii i Pedagogiki Baletu. Tańczył w zespole baletu opery śląskiej i w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. Występował także w Gdańskim i Kieleckim Teatrze Tańca. Był instruktorem i choreografem sekcji akrobatyki sportowej AZS AWF w Katowicach i wykładowcą katowickiej Akademii Muzycznej na Wydziale Rytmiki. Pedagog tańca klasycznego i współczesnego oraz twórca licznych prac choreograficznych dla Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz różnych teatrów w Polsce. Od września 2001 roku nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Wykładowca metodyki nauczania tańca współczesnego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Pedagogiki Baletu.
Laureat nagrody Pegaza za zdobycie I miejsca na I Krajowym Konkursie Promocji Artystycznych Łodź 2000 w kategorii Taniec i II nagrody na II Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej Warszawa 2001 w kategorii Ruch sceniczny - za choreografię "Co mi w duszy gra". Wyróżniony przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej nagrodą indywidualną II stopnia za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.

Sławomir Gidel - choreograf, pedagog, tancerz. Rocznik 1972, wychowanek Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Ukończył także Szkołę Muzyczną w Sosnowcu w klasie skrzypiec. Od roku 1991 doskonalił swe umiejętności w Konserwatorium Petersburskim na wydziale choreografii. W 1996 rozpoczął pracę w gdańskiej Szkole Baletowej jako choreograf, nauczyciel tańca klasycznego i partnerowania. Od sezonu 1999/2000 jest szefem zespołu baletu Opery Bałtyckiej.

Irena Lewkowicz - akompaniator. Ukończyła studia muzyczna w Krakowie. Od 1977 roku pracuje jako akompaniator w Państwowej Szkole Baletowej w Gdańsku i w Operze Bałtyckiej. Z gdańskimi tancerzami brała udział w międzynarodowych konkursach baletowych w Warnie i Moskwie. Kilkakrotnie wyróżniona za najlepszy akompaniament przez jury Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone