wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
czerwiec 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Trava w ramach Alternatywnej Sceny Promocyjnej

[02.06.2006] Stowarzyszenie Office Box zaprasza na spektakl "2moreless" Theatregroup Trava w ramach Alternatywnej Sceny Promocyjnej. Spektakl wystawiony zostanie 13 czerwca o godz. 20.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (ul. Elektoralna 12) w Warszawie. Cena biletów: 15, 20 zł.

"2moreless"
Theatregroup Trava (Berlin)
choreografia: Anka Jankowska, Rafał Dziemidok
projekt oświetlenia: Ewa Garniec
muzyka: Michał Zybert, Marek Kałuszka, Piotr Staniszewski
tańczą: Anka Jankowska, Rafał Dziemidok

Eksperymentalny teatr ruchu - Theatregroup Trava z Berlina - zrealizował wraz z warszawskim tancerzem własną produkcję teatralną. Do spektaklu "2moreless" zaproszony został choreograf Rafał Dziemidok.
Źródło pomysłów Theatregroup Trava leży w ciele. Poszukiwania własnego języka ruchu można porównać do filmu ciągle nagrywanego od nowa, na którym przechowuje się obrazy, dźwięki, uczucia, nastroje i sny... Jak naukowcy Trava bada nawet najdrobniejsze elementy z tego archiwum, aby odkryć to, co podstawowe i odrzucić to, co zbędne. Najlepsze pomysły na ruch i dźwięk pojawiają się często w momentach największego wyczerpania i w chwilach bezruchu następujących po długich okresach zdyscyplinowanej pracy z ciałem. Proces tworzenia spektaklu mógłby być podsumowany w następujący sposób: chaos - porządek - chaos = spektakl. Theatregroup Trava rozszerza w tej chwili swój zakres działania, również poprzez współpracę z innymi artystami, czego przykładem może być właśnie spektakl "2moreless", do którego zespół zaprosił warszawskiego tancerza i choreografa Rafała Dziemidoka.

O spektaklu "2moreless" - Dwie postaci będące swoimi przeciwieństwami i zarazem jednością badają swój wpływ na siebie nawzajem. Nie ma dla nich ograniczeń czasowych, ponieważ czas w ich mikroświecie nie istnieje. Przestrzeń zamyka się wokół nich nieubłaganie. Cienka błona dzieląca poranek od nocy to ich miejsce konfrontacji. Chcieliby się zrozumieć, ale ich zachowania zawsze są przeciwstawne i zaprzeczają sobie wzajemnie. Ich emocje wobec siebie są intensywne i dla nich samych niezrozumiałe. Ćwiczą ostateczne przewagi, chwytają się każdej możliwości udowodnienia sobie własnej siły. Są jednocześnie ostrożni i brutalni w trakcie tej analizy, bo spojrzenie sobie w oczy może oznaczać zrozumienie, które będzie dla nich ostateczne.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone