wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
czerwiec 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty na festiwalu Zawirowania

[06.06.2006] Zawirowania - Festiwal Teatrów Tańca Europy Środkowej zaprasza na warsztaty taneczne, które odbywać się będą w dwóch częściach. Pierwsza w terminie 22-25 czerwca, druga w terminie 26-29 czerwca. Osoby, które uczestniczą w warsztatach otrzymają prawo kupna wejściówek za 5 zł na poszczególne spektakle festiwalu Zawirowania oraz prawo do udziało we wszystkich imprezach towarzyszących. Wszystkie warsztaty odbywają się w Akademii Tańca i Teatru im Isadory Duncan przy al. Niepodległości 80 w Warszawie. Pokazy warsztatów odbędą się 30 czerwca o godz. 20.15 w sali Ośrodka Działań Twórczych - filii Domu Kultury Włochy przy ul. 1 Sierpnia 36 w Warszawie.
Kontakt: Stara Prochownia na Starym Mieście, ul. Boleść 2, tel. (0-22) 635 89 64 albo (0-22) 636 36 24.

Ceny warsztatów:

1 warsztat (4 x 1,5 godz.) z jednym prowadzącym: 100 zł
2 warsztaty (8 x 1,5 godz.) z dwojgiem prowadzących: 180 zł
3 warsztaty (12 x 1,5 godz.) z trojgiem prowadzących: 250 zł
4 warsztaty (16 x 1,5 godz.) z czworgiem prowadzących: 320 zł

Prowadzący warsztaty:

Ricardo - Paulo Ricardo Bernardo Marques - capoeira
Urodzony w Brazylii mistrz capoeiry, posiadacz niebieskiego pasa. Capoeirę uprawia od 1987 roku, gra na instrumentach, które jej tradycyjnie towarzyszą (berimbau, atabaque, pandeiro, agoro). Instruktor w warszawskiej szkole tańca Salsa Libre, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych. Gra w filmach, bierze udział w pokazach z publicznością.
Capoeira - "przebrana za taniec sztuka walki" jest narodowym sportem Brazylii. Uprawiana przy śpiewie i dźwięku tradycyjnych instrumentów umożliwia wszechstronny rozwój ciała, rozwija kreatywność, umiejętność improwizacji, refleks i poczucie rytmu. Zawsze tańczona w grupie jest nieustanną pracą nad sobą w relacji z innymi, w atmosferze szacunku, wolności i zabawy.

Błażej "Blazee" Szychowski - jazz funky hip hop
Zaczynał w zespole tańca ludowego HARNAM. Wystąpił z nim na ponad 100 koncertach w wielu krajach. Jazz, hip hop, funky jazz poznawał w Broadway Dance Center w Nowym Jorku oraz w Harmonic Studio w Paryżu. Zwycięzca "carefree dance academy" organizowanej przez Viva Music Poland. Tancerz i choreograf imprez dla firm Londa, Levis, Reebok, Top Secret, Timex, Kangol.
Warsztat zapewnia oryginalne połączenie jazzu, funky i hip hopu, przybliży nowy styl taneczny, który opiera się w dużej mierze na spięciach i izolacjach, łączonych z dynamiką ruchu. Rytm i energia to jego najważniejsze cechy.

Michał Piróg - modern jazz
Choreograf, tancerz, pedagog. Współpracował z teatrami w Polsce, Belgii, Francji i Szwajcarii. Używa różnych technik - jazz, modern jazz, afro jazz, funky jazz, broadway jazz, taniec współczesny, koffi koko. Uczestniczył w produkcjach teatralnych, telewizyjnych i pokazach mody. Obecnie związany z warszawskimi teatrami Roma, Komedia, Kinoteatr Bajka oraz ze Szkołą Baletową w Łodzi. Uczy tańca współczesnego w szkółce musicalowej teatru Roma.
Modern jazz to technika syntetyzująca podstawowe zasady modern (contract i release) z charakterystyczną dla tańca jazzowego izolacją. Rozwija umiejętność koordynacji, bazuje na wewnętrznym rytmie niezależnym od akompaniamentu muzycznego.

Anna Krysiak - contemporary
Jedna z najzdolniejszych tancerek i choreografów tańca współczesnego, ceniona także poza Polską. Absolwentka Szkoły Baletowej w Poznaniu, uczyła się również u zagranicznych mistrzów (Timothy Lamford, Alain Bernard, Avi Kaiser, Charles Malik Levis). Wraz ze Śląskim Teatrem Tańca występowała w największych teatrach świata. W 2000 roku dostała prestiżową nagrodę Karola Szymanowskiego za "niezwykłe dokonania artystyczne".
Jej technika jest wynikiem badań nad możliwościami ciała człowieka, nad wykorzystaniem rożnych impulsów z niego wypływających (ciężaru, przepływu energii, pędu, balansowania między stanem równowagi a upadkiem i współdziałania z siłą grawitacji).

Elwira Piorun - osobowość w teatrze tańca
Tancerka, pedagog, choreografka. Naukę zaczęła w poznańskiej Szkole Baletowej, kontynuowała w Warszawie. Solistka Teatru Wielkiego w Warszawie, potem pracowała w Niemczech , obecnie współpracuje z Polskim Teatrem tańca w Poznaniu. Kindertotenlieder Gustava Mahlera to jej debiut choreograficzny, w którym tańczyła główną rolę, następnie przyszła opowieść o Isadorze Duncan Tylko raz w życiu z muzyką Dymitra Szostakowicza (oba spektakle na scenie kameralnej Teatru Wielkiego). Jest założycielką, tancerką i choreografką Teatru Tańca Zawirowania przy Starej Prochoffni w Warszawie.
Dużą wagę przywiązuje do poszerzenia świadomości ciała. Warsztaty umożliwią uczestnikom pełniejsze wyrażanie siebie poprzez ruch. Przydatne nie tylko na scenie, ale również w życiu codziennym. Kładą nacisk na indywidualny rozwój i artystyczną formę.

Wojciech Mochniej - contact improvisation
Tancerz, improwizator i choreograf. Pracował w Teatrze Muzycznym w Lublinie i Śląskim Teatrze Tańca. Założył Gdańską Szkołę Tańca Współczesnego. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskich Prezentacji Form Tanecznych Dance EXplosions, Letniego Laboratorium Choreografii, Międzynarodowych Spotkań z Tańcem Współczesnym oraz Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji. Prowadzi zajęcia na uniwersytetach w Calgary i Lethbridge (Kanada), w konserwatoriach w Linzu (Austria) i Oulu (Finlandia). Mieszka w Kanadzie, współzałożyciel W&M Physical Theatre. "Najważniejsze, aby poprzez ruch wywołać u widzów emocje ..." - twierdzi Mochniej.
W warsztatach kładzie nacisk na poczucie ciężaru, długości i przebieg linii energetycznych w ciele oraz ruchową izolację jego części. Pracuje nad poszukiwaniem kontaktu z partnerem, ale również i z przestrzenią. To nowatorskie spojrzenie na improwizację, która daje radość z uzyskiwania niespodziewanych efektów.

Aleksandra Dziurosz - taniec współczesny
Tancerka i jedna z najzdolniejszych młodych choreografek. Pracuje w polsko-amerykańskim zespole Joe Alter Dance Group. Prowadzi zajęcia w Akademii Muzycznej w Warszawie oraz w szkołach baletowych Łodzi i Warszawy. Zdobywczyni tytułu choreografa roku 2004 i 2005. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Warszawie i Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu.
Celem zajęć jest doskonalenie motoryki ciała, wykształcenie umiejętności wykorzystywania jego możliwości ruchowych. Cały organizm przygotowuje się do komunikowania przy pomocy ruchu. Ważna jest umiejętność świadomego i celowego operowania ciałem, umiejętność izolowania i łączenia ruchów, określenie pojęcia ekspresji i dynamiki.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone