wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
czerwiec 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


"Willa Evra" na Konferencji w Bytomiu

[23.06.2006] w dniach 3, 4, 5, 7, 10 i 11 lipca o godz. 17.30 Studio Teatru Fizycznego przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu zaprezentuje spektakl "Willa Evra" w choreografii Leszka Stanka (tancerza Śląskiego Teatru Tańca). Atrakcją spektaklu będą m.in. kostiumy, których projekty wykonał Maciej Zień - czołowy projektant nowej fali. Spektakl zostanie zaprezentowany w Bytomiu, w Willi (przy ul. Generała "Niedźwiadka" Okulickego), która docelowo stanie się budynkiem pierwszej w Polsce Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych oferującej edukację w zakresie tańca współczesnego na poziomie szkoły wyższej, a której otwarcie planuje Śląski Teatr Tańca.

Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach XIII Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej organizowanej przez Śląski Teatr Tańca w Bytomiu. To przedstawienie kameralne i uczestnicząca w nim publiczność nie może przekroczyć liczby 30 osób. Aby spektakl mogli obejrzeć wszyscy miłośnicy sztuki tanecznej zostanie on 6-krotnie powtórzony. Aby obejrzeć spektakl wystarczy zakupić "cegiełkę" o wartości 5 zł. Sprzedane cegiełki pomogą Studiu Teatru Fizycznego przy ŚTT w realizacji kolejnych spektakli w nadchodzącym sezonie.

"Willa Evra"
(Nawet wtedy, gdy nie jestem w stanie objaśnić istoty niewoli, wiem dokładnie co to jest wolność)
choreografia: Leszek Stanek
asystent: Ewa Zawada
kostiumy: Maciej Zień
stylizacja i wystrój wnętrza spektaklu: Almi Decor
wykonanie: słuchacze Studia Teatru Fizycznego:
Iwona Tchurzewska, Joanna Domańska, Anna Tytus
Anna Kasprzak, Anna Nieć, Mirella Gołębniak
Miriam Lewandowska, Agnieszka Pietuszko, Karolina Wojaczek

Jest to kontynuacja mojego studia psychologii kobiety i sam spektakl traktuje właśnie o tym. Jest tak prosty i tak skomplikowany w temacie jak jego bohaterka, czyli kobieta. Mówi o pięknie, brzydocie... kobiecie uwięzionej we własnej psychiczności i fizyczności, autokreacji piękna zewnętrznej formy i delikatności wnętrza, strachu i odwadze, sile, wolność a przede wszystkim człowieczeństwie. Takie lakoniczne informacje na temat, który jest inspiracją dla człowieka od początku istnienia, a który w swojej osobliwości nie został jeszcze wyczerpany u złoża.
Leszek Stanek

Leszek Stanek (ur. w 1981 roku w Świetochłowicach). W 2004 ukończył Państwowe Studium Wokalno-Baletowe w Gliwicach. Jeszcze jako student występował w wielu produkcjach Gliwickiego Teatru Muzycznego m.in. "Hallo Dolly" w reż. Marii Sartowej, 'Fooltoose" w reż. Macieja Korwina. W tym czasie prowadził również systematycznie warsztaty z biomechaniki i improwizacji przez ruch w Teatrze Małym w Tychach i Młodzieżowym Studiu Aktorskim. Brał udział w licznych projektach m.in.: Moda i Taniec prezentowany w ramach X Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu w 2003 r. oraz w zajęciach aktorskich prowadzonych przez Terryego O'Reilly i jako asystent reżysera w projekcie społecznym Teatru Świadectwa Teyi Sepinuck.

Wiosną 2005 r. Stanek został uczestnikiem projektu szkoleniowego Śląskiego Teatru Tańca finansowanego przez Komisję Sztuki Stanu Ohio biorąc udział w warsztatach tanecznych, baletowych i wokalnych w Columbus, Ohio (USA). W czerwcu 2003 r. dołączył do zespołu Śląskiego Teatru Tańca. Od tego czasu wystąpił w choreografiach Jacka Łumińskiego: "7,5", "Wrzaskowisko", "Czar Zwyczajnych Dni. Sen Świętego" "Changing Lines". W 2005 roku zdobył Grand Prix festiwalu młodych artystów w Tychach za spektakl "Myśli Nocy. Zwierciadła Odbicie", który zrealizował dla Młodzieżowego Teatru Ruchu i Pantomimy. Tego samego roku wraz z Sebastianem Zajkowskim stworzył "Środek Ciężkości". Ten 50-minutowy spektakl jest do dziś prezentowany z wielkim powodzeniem. W styczniu 2006 r. Leszek założył Studio Teatru Fizycznego stworzonego jako odpowiedź na potrzeby młodzieży. Studio pomaga rozwijać zdolności performatywne i szlifować młode talenty.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone