wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
lipiec 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Taneczne ogrody w lipcu

[02.07.2006] Warszawskie Ogrody Frascati zapraszają na cykl "Taneczne ogrody" w ramach których można będzie poznać różne style taneczne - m.in. country, taniec nowoczesny, taniec irlandzki, tap dance. Pokazy odbywać się będą w Ogrodach Frascati, Park im. Rydza-Śmigłego (za Teatrem Buffo) w Warszawie. Kontakt: tel. (0-22) 826 25 56.

Taneczne ogrody - program na lipiec:

6 lipca, godz. 19.00
Zespół Tańca Irlandzkiego REELANDIA - istnieje od 13 lat - jest jedną z najstarszych w Polsce grup tańca irlandzkiego, od początku związana jest z warszawskim Ośrodkiem Kultury Ochoty. Dynamiczna i barwna, fascynuje ekspresją ruchu i oryginalnymi choreografiami, które do tej pory miało okazję podziwiać już kilka tysięcy widzów w Polsce i za granicą. W dorobku artystycznym zespół ma pokazy dla Ambasady Irlandii w Polsce, Brytyjskiej Izby Handlowej, Polskiej Akcji Humanitarnej, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (także Przystanku Woodstock). Gościł na deskach Sali Kongresowej, teatru muzycznego Roma, Teatru na Wodzie, Teatru Rampa, Teatru Ziemi Lubuskiej, krakowskiego Teatru Groteska. Współpracował też z Telewizją Polską przy tworzeniu między innymi takich programów jak: "Europa da się lubić", "Kawa czy Herbata", "Rower Błażeja", "Swojskie Klimaty". Od kilku lat regularnie występuje z polskim zespołem grającym muzykę celtycką - Carrantuohill.

13 lipca, godz. 19.00
Pokaz Międzynarodowych Warsztatów Tanecznych Jadwisin 2006 - będzie to finał dwunastodniowych warsztatów tanecznych. 40-osobowa grupa Polaków i Białorusinów spotyka się po raz drugi aby pogłębić umiejętności taneczne i nauczyć się nowych styli tanecznych, m.in: tańca musicalowego, współczesnego oraz ludowego. Pod okiem Oleha Saprończyka (tancerz i choreograf, Białoruś), Bartka Figurskiego (tancerz i choreograf, Warszawa) oraz Izy Borkowskiej (instruktor i choreograf, Warszawa) młodzi ludzie będą tworzyć pełną ekspresji i radości choreografię.

20 lipca, godz. 19.00
Zespół Tańca Indyjskiego NATARAJA - Pokazy klasycznego tańca indyjskiego Bharatanatyam, teatru kudijattam, tańca ludowego oraz choreografii do muzyki z filmów Bollywood. Taniec bharatanatyam (bharatanatjam) to jeden z kilku klasycznych odmian tańca indyjskiego. Taniec ten, stosunkowo mało znany w Polsce, podziwiany jest przez widownie na całym świecie. Jest niezwykle popularny w Indiach, Anglii, Niemczech, Francji, Finlandii, Szwecji, doskonale znany również w USA czy Kanadzie. Indyjski taniec bharatanatyam posiada niezwykle bogatą estetykę ruchu, jest pełen wigoru i tajemniczego uroku; stanowi wyjątkową mieszankę kobiecej zmysłowości i subtelnej duchowości.

27 lipca, godz. 19.00
Zespół Tańca Irlandzkiego REELANDIA


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone