wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
lipiec 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


"Tango Historias" wg Luisa Bianchi

[03.07.2006] Spektakl "Tango Historias" przygotowany we współpracy z tancerzem i choreografem z Buenos Aires Luisem Bianchi będzie można zobaczyć w Warszawie w Teatrze Komedia 3 lipca o godz. 20.00. Celem przedsięwzięcia jest promocja tanga oraz kultury argentyńskiej w Polsce. W spektaklu wezmą udział: goście specjalni: Luis Bianchi i Daniela Pucci (Buenos Aires/ USA), German Salvatierra (Buenos Aires). Najlepsi tancerze tanga z Polski: Anna Iberszer i Piotr Woźniak, Beata Maia Gellert i Artur Żymełka, Luiza Pasierowska i Jakub Korczewski. Piosenkarka Paulina Kinaszewska. Scenariusz i reżyseria: Luis Bianchi. Choreografia: tancerze oraz Luis Bianchi.

"Tango Historias" - To właśnie tango zadaje tu pytania, odkrywa tajemnice. Wskazuje drogę i daje odpowiedzi. Przedstawia historie życia różnych ludzi, które w spektaklu łączy 1 symboliczny element: biała chusteczka. Narratorem jest Wiatr, który wprowadza nas w poszczególne historie, prowadzi przez życie bohaterów. Opowiada o miłości i nienawiści, smutku i radości, zdradzie i zaufaniu, spotkaniu i rozstaniach, namiętnościach, tęsknocie i walce - o wszystkich emocjach i uczuciach, które towarzyszą człowiekowi przez całe życie. I tak poznajemy kobietę, która traci wszystko. Symbol odjeżdżającego autobusu pokazuje początek i koniec drogi bohaterki. Jej życie zmienia się za sprawą mężczyzny poznanego w momencie, gdy w życiu nie zostało jej już nic. Wiatr wyśpiewa widzom historię o doświadczeniach starego człowieka, który wspomina swoją przeszłość. Jego oczami obserwujemy historię miłosną z czasów młodości - historię miłości, którą próbuje zniszczyć matka ukochanej w momencie, gdy uczucie zaczęło rozkwitać. Czy uczucie przetrwa? Tangowym krokiem tancerze opowiedzą także historię dwojga ludzi, którzy ciągle się spieszą, a na czułe uczucia nie pozwala duma i brak czasu. Pewnego dnia, podczas zakupów wpadają na siebie. Ta zabawna walka o odzyskanie... bielizny osobistej nieuchronnie prowadzi do romantycznego zakończenia. Przy dźwiękach bandoneonu poznamy także historię ojcowskiej miłości do córki, opowieść o próbie odzyskania radości życia i o marzeniach samotnego mężczyzny o prawdziwej miłości. Obejrzymy zabawną historię walki pomiędzy namiętnością do kobiety a pasją do... futbolu. A także radosne potyczki pewnego małżeństwa, w których życie wkrada się zdrada, a może jednak nie? Może to sprytne zabiegi o uwagę, zaufanie, o miłość.
"Tango Historias" to także opowieść o ciemnej stronie naszego życia. O pięknej kobiecie, która bardziej ceni dobro materialne niż prawdziwe uczucie w związku. O prostytutce, która straciła już nadzieję na lepsze życie i której drogą do wybawienia jest śmierć. Całości historii dopełnią piosenki w wykonaniu Pauliny Kinaszewskiej.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone