wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
lipiec 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Butoh Hijikaty Tatsumi

[30.07.2006] Spotkanie z Kanem Katsurą, wykład "Hijikata Tatsumi as a central figure in the avant-garde art in 50s-60s in Japan" i prezentacja filmu "Hijikata Tatsumi Natsu-no-arashi (Summer Storm) 2003-1973" odbędzie się 14 sierpnia o godz.18 w Centrum Kultury Łowicka (ul. Łowicka 21, Warszawa). Wstęp wolny.

Kan Katsura w latach 1979 - 81 pracował w teatrze butoh Byakko-sha, po czym w 1986 roku utworzył własny międzynarodowy zespół Katsura Kan & Saltimbanques. W latach 1987 - 1991 uczestniczył w pracach Wydziału Wydarzeń Kulturalnych i Festiwali Artystycznych w Kioto, gdzie prowadził m.in. autorskie warsztaty butoh pod tytułem "Zbierający Piękno Wśród Łąk: Festiwalowe Warsztaty Tańca". W 1992 roku utworzył Tempest in Borobudur w Japonii i Indonezji, który był jednym z działań inaugurujących działanie Ośrodka Fundacji Japońskiej ASEAN. W 1994 roku otrzymał stypendium Funduszu Japońskiego na badania i występy w Indonezji. W 1995 roku wziął udział w międzynarodowych obchodach 50-lecia zakończenia II wojny światowej na Hawajach.

W 1996 roku ponownie otrzymał wsparcie z Funduszu Japońskiego w ramach Projektu Lucyfer w postaci stypendium dla twórców sztuki, co umożliwiło mu prezentacje swoich prac w Japonii, Tajlandii i Singapurze. W 1997 roku ponownie został uhonorowany dotacją Funduszu Japońskiego na realizację badań "Współczesne Sztuki Performatywne w Azji", które rozpoczął w Tajlandii jako rezydent na uniwersytecie w Chulalongkorn. W 1998 roku był współreżyserem ceremonii otwarcia 13. Mistrzostw Azjatyckich w Bangkoku. W 1999 roku rozpoczął badania "Rytualne Ceremonie Mniejszości Etnicznych w Północnej Tajlandii" (jako stypendysta Ministerstwa Edukacji Japonii). W 2000 roku korzystając ze wsparcia Funduszu Japońskiego, pokazał spektakl "BHAGAVAD-GITA" na festiwalach teatralnych na Korsyce, we Francji i w Edynburgu na Edinburgh Fringe Festiwal. W 2002 roku objechał Meksyk, Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Portugalię z warsztatami i spektaklami. Tego samego roku uczestniczył też w VI Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży w Chorwacji a także w 23. Międzynarodowym Festiwalu Poetyki Autorskiej w Bośni-Hercegowinie i prowadził warsztaty w Londynie. W 2003 roku reżyserował "Giselle-1" we Frank Theater w Brisbane (Australia) oraz pokazywał spektakle na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, prowadził warsztaty, występował też na festiwalu butoh_net w Londynie i OFF Limits Festiwal w Dortmundzie w Niemczech.

Kan Katsura realizuje ideę globalnego Bboh ale zawsze zwraca uwagę elementy klasyczne tego tańca. Jego działalność rozszerza się także na tworzenie spektakli butoh, które są częścią pewnej całości, którą nazywa on Post-Zen Outlet. W najbliższych latach będzie prowadził warsztaty "Metoda Butoh według Kana Katsury" przewidziane dla odbiorców zawodowych, twórców i tancerzy w różnych krajach. Warsztat jest poświęcony tworzeniu spektaklu teatru fizycznego w oparciu "Burzę" Szekspira. Dodatkowo, dla tych samych odbiorców skierowana jest seria wykładów "Post-Zen Outlet".


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone