wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
sierpień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Ogrody Taneczne w sierpniu

[01.08.2006] Prezentujemy program na sierpień plenerowego cyklu Ogrody Taneczne, który odbywa się w Ogrodach Frascati w Warszawie (Park Kultury im. Rydza-Śmigłego). Projekt zakończy się we wrześniu.

3 sierpnia, godz. 19.00
Pokaz standardowych tańców towarzyskich w wykonaniu par klasy S

10 sierpnia, godz. 19.00
Strefa Country

Strefa Country jest pierwszym, najdłużej działającym zespołem tańczącym country w Polsce. Istnieje od 1993 r. Założycielem zespołu była Maryla Czarnecka, a od 1997 do 2004 r. zespół prowadził Robert Roswadowski. Repertuar zespołu stanowią układy taneczne prezentowane w formie kilku- i kilkunastominutowych miksów oraz ekspresyjnych tańców do pojedynczych utworów współczesnej dynamicznej muzyki country. Na szczególną uwagę zasługuje clogging - step tańczony zarówno z muzyką, jak i bez podkładu muzycznego.

17 sierpnia, godz. 19.00
Szkoła Tańca Latino Jose Toressa

Jose Torres - artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych. Mieszka na stałe w Polsce. Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej. Występując od 20 lat na scenie polskiej współpracował z wieloma gwiazdami estrady (Maryla Rodowicz, Kayah, Ewa Bem, Urszula, Maanam, Ryszard Rynkowski, Stanisław Soyka, Grzegorz Ciechowski, Raz Dwa Trzy). Koncertował i nagrywał z czołówką muzyków jazzowych: z Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Brał udział w ponad 40 nagraniach płytowych polskich wykonawców a także w nagraniach muzyki filmowej (np. "Krew i wino" z Jackiem Nicholsonem, "Bandyta", "Prawo ojca"). Od ponad 10 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii instrumenty perkusyjne, którą corocznie organizuje najstarsze czasopismo muzyczne "Jazz Forum". Pełnił funkcję kierownika muzycznego widowiska telewizyjnego "Egzotyczne Lato z Tercetem" (wrzesień 1999). Gość kilku znanych programów telewizyjnych jak "Wieczór z Alicją", "Wieczór z wampirem", kierownik muzyczny programu "Wieczór z Jagielskim".


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone