wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
sierpień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Słynny film DV8 w TVP Kultura

[12.08.2006] W TVP Kultura 26 września o godz. 22.10 wyświetlony zostanie taneczny film "The cost of living" w wykonaniu DV8 Physical Theatre.

"The cost of living", reżyseria: Lloyd Newson (2004, 34'), występują: Eddie Kay, David Toole, Eddie Nixon, Jose Maria Alves, Gabriel Castillo, Robin Dingemans, Tom Hodgson, Tanja Liedtke, Kareena Oates, Vivien Wood.

Filmowa wersja spektaklu znanego i głośnego angielskiego teatru tańca DV8. Film przedstawia losy dwóch artystów ulicznych: upartego, skłonnego do sprzeczek Eddiego oraz Davida - tancerza pozbawionego nóg. Ukazuje ich walkę z samymi sobą oraz z otoczeniem. Recenzent dziennika "The Guardian" po obejrzeniu spektaklu napisał: "W tych ludzkich wyznaniach pojawia się wiele reminiscencji z teatru Piny Bausch. Postaci eksponują tutaj swoją ekscentryczność, ukazują ból. Zachowują się podobnie jak na konkursie piękności, tyle, że jest to makabryczny konkurs na opak, a jego uczestnicy stają się ofiarami. >Mam 72 lata< - mówi Diana Payne Meyers ubrana w kostium kąpielowy, który eksponuje jej obwisłe i pomarszczone, filigranowe ciało - >po trzydziestce miałam jeszcze czterech kochanków<. Śmiejemy się zachęcająco, ale kiedy kolejny mężczyzna w zaczyna mówić o sobie i podaje suchą informację, że ma AIDS, nasz chichot słabnie i zamiera". Film otrzymał w 2005 roku wiele nagród, m.in. Prix Italia w Mediolanie, Rose d'Or w Lucernie, a także na festiwalach w Amsterdamie, Brighton, Montrealu, Brasilii i w Nowym Jorku. Wersja teatralna "The cost of living" była prezentowana w Teatrze Dramatycznym Warszawie.

DV8 Physical Theatre powstał w 1986 roku jako niezależne stowarzyszenie tancerzy rozczarowanych dotychczasowymi kierunkami rozwoju tańca. Reżyserem i choreografem jest Lloyd Newson. DV8 przełamuje bariery między tańcem i teatrem. Swoją sztuką angażuje się w problemy współczesnego człowieka. Chce, aby ich przekaz w jasny i bezpośredni sposób docierał do jak najszerszej widowni. Tematy, które porusza w swoich pracach, próbuje ujmować w sposób możliwie radykalny. Podstawą do przygotowywania nowych prac DV8 są twórcze potrzeby i inspiracje jej członków. Zespół skupia się na artystycznych poszukiwaniach, i to one, a nie względy ekonomiczne czy organizacyjne, determinują pracę grupy.

DV8, czyli Dance i Video 8 kontynuuje swoje zainteresowania tańcem tworząc także filmy i nagrania wideo. Grupa koncentruje się na badaniu wpływów, jakie mają na siebie te podstawowe formy twórczości wizualnej. Pragnie przedstawiać publiczności, w jaki sposób mogą się one wzajemnie uzupełniać i uwydatniać niektóre znaczenia. Zespół znany jest z ciągłych prób pokonywania własnych ograniczeń i analizowania relacji pomiędzy mężczyznami i kobietami w dzisiejszym społeczeństwie, w spektaklach teatru występują osoby niepełnosprawne czy tancerze o nietypowym wyglądzie (np. z nadwagą).


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone