wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
sierpień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Gabriella Daris i insekty

[19.08.2006] Warsztaty butoh z Gabriellą Daris, impreza towarzysząca Festiwalu Na Skrzyżowaniu Kultur odbędą się w dniach 25 - 29 sierpnia w Doku Kultury Rakowiec w Warszawie (ul. Wiślicka 8). Cena warsztatów 220 zł, studenci 180 zł. Kontakt: 0 607 64 02 08.

Terminy:

25 sierpnia, godz. 18.00 - 21.00
26 sierpnia, godz. 10.00 - 16.00
27 sierpnia, godz. 10.00 - 16.00
28 sierpnia, godz. 18.00 - 21.00
29 sierpnia, godz. 18.00 - 21.00

Gabriella Daris urodziła się w 1982 roku w Toronto, dorastała w anglosaskiej Kanadzie i Grecji, duzo podróżowała po całym świecie. Jako dwulatka rozpoczęła naukę tańca na Królewskiej Akademii Tańca, gdzie uczyła się baletu klasycznego, rytmiki i pływania synchronicznego. Jako nastolatka zaczęła prowadzić zajęcia z choreoterapii w ośrodku dla dzieci autystycznych i głuchoniemych. Po ukończeniu amerykańskiej szkoły średniej, zamieszkała w Londynie, gdzie uzyskała bakalariat z historii sztuki w Goldsmith College i rozpoczęła studia magisterskie z krytyki sztuki i zarządzania. Prowadziła badania z fenomenologii percepcji wizualnej i symulacji psychoanalitycznego postrzegania ciała. Jest dyplomowanym ratownikiem górskim i płetwonurkiem.

Pracuje nad swoim indywidualnym stylem, który nazywa "tańcem powietrznym". Jednak przede wszystkim jest związana z tańcem butoh, który pozwala jej wyzwolić zapomniane, ukryte "ja". Była uczona butoh przez mistrzów Tadashi Endo, Yoshito Ohno, Yuko Kawamoto, Yumiko Yoshioka, Masaki Iwana i Kitta Johnsona. Ód dwóch lat współpracuje z Kanem Katsurą, jako partnerka i asystentka w realizacji warsztatów i spektakli w Europie i USA. Była gościem wielu festiwali butoh w Paryżu, Awinionie, Bangkoku, Londynie, Nowym Jorku i San Francisco. W tym roku wraz z Kanem Katsurą stworzyła wariacje kolektywne butoh salto donec moria a wiosną tego roku, była kuratorem pierwszego festiwalu butoh w Grecji "inside butoh".

ENTOMANOTROFIA - laboratorium butoh - To laboratorium zajmuje się insektem jako źródłem fobii oraz eksperymentowaniem z mutacyjnymi możliwościami ciała. Uczestnicy i ich ciała będą zanurzać się w świat cudów przyrody i zjawisk naturalnych po to, żeby zrozumieć entomatotrofię, którą Gabriela Daris odnalazła w butoh. Laboratorium jest zaproszeniem do poznania dróg którymi transformacja zagościła w naszym życiu - odzwierciedlając się w narodzinach, śmierci, duchowości, percepcji, kryzysie, metamorfozie i reformowaniu humanistycznej i animalistycznej jakości naszego ciała.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone