wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
sierpień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Teatr Limen w konkursie

[19.08.2006] 21 sierpnia o godz. 19.00 Teatr Limen będzie można zobaczyć w ramach Konkursu Teatrów Ogródkowych w Ogrodach Frascati w Warszawie (Park Kultury im. Rydza-Śmigłego za Teatrem Buffo, na tyłach Muzeum Ziemi). Limen pokaże spektakl "Apoptosis".

"Apoptosis"
scenariusz i reżyseria: Sylwia Hanff
wykonanie: S. Hanff, B. Ciecierska-Zajdel, I. Wojnicka (butoh), E. Piasecka (mezzosopran)

Apoptosis – (gr.) więdnięcie, opadanie liści.

Apoptoza – zjawisko genetycznie zaprogramowanej samobójczej śmierci komórkowej.

Spektakl "Apoptosis" to poetyckie obrazy łączące zjawisko apoptozy z japońską koncepcją "postanowienia śmierci" zawartej w bushido - Drodze Wojownika.

Teatr Limen powstał w 2002 r. założony i prowadzony przez Sylwię Hanff. Jako teatr ciała posługuje się wieloma technikami teatru ruchu, głównie koncentrując się na tańcu butoh. Limen występował na wielu festiwalach m.in. FETA (Gdańsk), Warszawskim Festiwalu Strefa Kultury, Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Intuitywnej Fortalicje (Zamość), Felliniada (Warszawa) oraz wielu ośrodkach w całej Polsce. Otrzymał nagrody na warszawskim festiwalu tańca Polemiqi (nagroda główna, publiczności oraz za osobowości sceniczną), wyróżnienie na Festiwalu Teatrów Tańca (Lublin), wyróżnienie za niezwykłą formę oraz precyzję realizacyjną na Słodkobłękitach – Spotkaniach Małych Teatrów (Zgierz). Teatr Limen dotychczas zrealizował 4 spektakle i 6 etiud. W spektaklu "Lunatix" gościnnie wystąpił japoński tancerz butoh Atsushi Takenouchi. Obecnie realizuje projekt z tancerzem butoh Kanem Katsurą i Orkiestrą Antyczną CHOREA.

Sylwia Hanff - mgr filozofii, choreoterapeutka, tancerka butoh, mim, instruktor improwizacji tańca i symboliki ciała, była aktorka Warszawskiego Teatru Pantomimy, uczyła się i występowała ze Studiem Mimów Stefana Niedziałkowskiego w Teatrze na Woli, współpracuje m.in. z Teatrem Narodowym i Operą Narodową, teatrami ulicznymi i pantomimy; kuratorka projektu kursów arteterapii Mazowieckie Centrum Kulturu i Sztuki; choreograf i tancerka butoh.

Iwona Wojnicka w latach 1996-2000 szkoliła się w sztuce mimu ciała w Studio Pantomimy Stefana Niedziałkowskiego przy Teatrze na Woli. Występowała w spektaklach Studia w reżyserii i choreografii mistrza, pokazywanych na deskach Teatru na Woli. W tym samym czasie rozpoczęła intensywną edukację warsztatową we Wrocławiu, Berlinie I Warszawie. Od 2002 roku związana jest ze szkołą Jinen Butoh Atsushiego Takenouchi. Wraz z międzynarodowym zespołem Globe Jinen Włochy/Grecja/Japonia realizuje projekty sceniczne I warsztaty mistrzowskie ciało/muzyka/głos w Polsce i we Włoszech.

Beata Ciecierska-Zajdel - aktorka-mim, absolwentka Szkoły aktorskiej H. J. Machulskich, Studia Mimów Stefana Niedziałkowskiego i polonistyki UW. Instruktor teatralny i emisji głosu. Współpracowała z wieloma teatrami dramatycznymi i ruchu.

Elżbieta Piasecka - plastyczka i muzyk - skrzypaczka i wokalistka (mezzosopran), współpracowała z Teatrem Wielkim - Operą Narodową, Zespołem Muzyki Cerkiewnej, Teatrem Nowym, Powszechnym, Komedią, Operą Bałtycką i zespołami muzyki dawnej.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone